Home   |  Kontakty   |  B. Braun ve světě

Životní prostředí

Okolí dialyzačních středisek zkrášlujeme za pomocí společného úsilí pacientů i zdravotnického personálu vysázením vzrostlých stromů.

Ekosystém na pražské Bulovce

V areálu pražské Bulovky se zrodil unikátní biodiverzní systém: strom vyrůstající z parkoviště s pralesním ekosystémem, záhon stinnomilných rostlin a další prvky teď oživují okolí Pavilonu B. Braun Dialog.

více informací

 

2014 - Trstená
Cieľom akcie pod názvom „Zasaď strom s olympijským víťazom“ usporiadanej spoločnosťou B. Braun, nadáciou Ekopolis, spoločnosťou Polystar a ekologickou organizáciou Čmelák je spríjemniť pacientom každú návštevu dialyzačného strediska.

Sázením stromů se snažíme dlouhodobě zlepšovat okolí svých dialyzačních středisek a zapojovat své pacienty do mimoléčebných aktivit.

Každý strom má výrazný vliv na volnou krajinu a vytváří tak předpoklad pro trvale udržitelnou pomoc přírodě v místě, kde se středisko nachází. Stromy pocházejí z lesní školky libereckého občanského sdružení Čmelák, který poskytuje sazenice pěstované výhradně přírodními postupy.

„Vybíráme české druhy dřevin – buk lesní, javor klen, lípu malolistou – které se mohou dožít až několika set let. Vhodný druh stromu pro konkrétní lokalitu konzultujeme s ekology,“ uvedl MUDr. Martin Kuncek, ředitel B. Braun Avitum.

Každý rok vybíráme několik dialyzačních středisek, u kterých vysázíme vzrostlé stromy. Do této povznášející činnosti zapojují i pacienty, protože ti potřebují pozitivní náladu ze všech nejvíc. 

 

 

Kde jsme již sázeli?

2014 - Ústí nad Orlicí
„Zasadili jsme vzrostlý strom a k němu přibyly dvě lavičky. Pro pacienty tak vzniklo příjemné místo, kde si mohou sednout, když čekají na odvoz sanitkou. Zároveň jsme podpořili Domov pod Hradem v Žampachu a předali jeho řediteli vyřazené prádlo. Klienti Domova nám na oplátku ukázali své vystoupení s canisterapeutickými psy, do kterého zapojili i děti,“ sdělila Iva Kabátová, ekonomická referentka ústeckého dialyzačního střediska. Navzdory nepříznivému počasí to bylo pro všechny zúčastněné velmi příjemné odpoledne a již se všichni těší na další společnou akci.

2013 - Bratislava
"Projekt prebiehal v spolupráci so záhradníckou školou v Malinove, ktorej študenti sa starajú o trávnaté časti terás a strechy dialýzy. Oslovili sme ich s požiadavkou na vypracovanie návrhov na výsadbu a zútulnenie strechy o ploche 400 m2. Spolu s pacientmi sme vybrali najlepší návrh a o jeho realizáciu sa škola v najbližšej dobe postará," hovorí Mária Gregorova, vedúca lekárka dialyzačného strediska B. Braun Avitum v Bratislave.

2013 - Bánovce nad Bebravou
Okolí bánovecké dialýzy nově zdobí tři bezmála dvoumetrové stromy. Sázení stromů zpestřili svým hudebním vystoupením dva dialyzovaní pacienti. Partnerem slovenského sázení je společnost Polystar SK, která pro  dialyzační střediska B. Braun Avitum zajišťuje likvidaci nebezpečných odpadů.

2012 - Praha 4 Nusle
Začátkem října jsme nasadili nové stromy v Praze - Nuslích. Vedle pacientů a zaměstnanců nuselského dialyzačního střediska se akce zúčastnili i zastupitelé městské části Praha 4, ředitel Nuselské polikliniky MVDr. Vratislav Žehák a Miss ČR z roku 2004 Kateřina Stočesová.

2012 - Ostrava - Vítkovice
Rozšiřování zeleně je skvělé na každém místě, zvláště pak v průmyslem zdevastovaném regionu. Je radost zútulnit prostor, kudy prochází pacienti i personál několikrát týdně. Pro pacienty je pak příjemné, že poznají "své sestřičky a lékaře" i v jiném prostředí a za jiných okolností než jsou zvyklí.  

2011 - Slavkov u Brna
Zaměstnanci firmy ve spolupráci s občanským sdružením Čmelák vysazují stromy vzrostlé nad dva metry, které mají výhodu téměř stoprocentního přežití. Nově vysazované stromy pocházejí z lesních bio-školek. Ty posléze takto získané finance použijí k environmentální výchově pro mateřské a střední školy.