Home   |  Kontakty   |  B. Braun ve světě

Podporujeme kulturu

Když se preciznost technologie snoubí s dokonalým designem, účinek je dvojnásobný.

Doteky umění

Současné výtvarné umění je živě se vyvíjející oblast, která zasahuje široké spektrum lidí. Od epicentra, kde se pohybují profesionální i amatérští umělci, přesahuje k teoretikům, ke galeristům, kurátorům a organizátorům výstav, a od nich ke sběratelům a chytrým investorům i k nejširší kulturymilovné veřejnosti. Přináší radost z předmětů vysoké estetiky, kterými se můžeme obklopovat nebo se jimi jen tak pokochat na výstavách, nebo také možnost načerpat z uměleckých artefaktů inspiraci a rozvinout vlastní kreativitu.   
Skupina B. Braun nově spolupracuje s agenturou SmartPoint, zabývající se komunikací a podporou současné umělecké platformy, a s historičkou umění a spisovatelkou Kateřinou Tučkovou. Ta v novém cyklu reportáží pravidelně přináší zprávy ze světa umění a představuje autory z mladší a střední generace, jejichž jména se v brzké budoucnosti zapíší do historie českého výtvarného umění.
Ostatně, ať už jste sběrateli nebo investory, milovníky umění a návštěvníky výstav anebo vás zatím umění neoslovilo, domníváme se, že vhled do zcela jiného světa vám může přinést nejen zábavu, ale i zajímavé poučení. 

Profily umělců a jejich tvorbu najdete v Braunovinách

iF Product Design Award

Mohlo by se zdát, že společnost, která vyrábí zdravotnickou techniku a materiály, bude mít k designu a architektuře daleko. To se však v případě rodinné firmy B. Braun nedá říct - kvalitní design prostupuje celou společností, od architektury až po zdravotnickou techniku.  Navigační systém OrthoPilot®, který slouží lékařům k přesnému provedení náročných operací, získal jednu z nejprestižnějších světových cen za design: iF Product Design Award 2008 v kategorii Medicine and Healthcare. Snaha o funkčnost a krásu se promítla i do strategického rozhodnutí v oblasti firemní architektury: představitelé společnosti se již před desítkami let rozhodli, že nechtějí stavět po celém světě stejné budovy, které budou narušovat regionální architekturu.

Café B. Braun v Grand Prix architektů

V České republice se můžeme pochlubit lékařskou kavárnou Café B. Braun, která byla rovněž vytvořena na základě filozofie firmy ve spolupráci s architektkou Evou Jiřičnou. Ve vysoce moderním interiéru, kterému dominují skleněné schody na kovovém závěsu, se může kdokoliv ze široké veřejnosti seznámit s naaranžovanými produkty B. Braun.

Jsme rádi, že se můžeme pyšnit čestným uznáním za interiér v soutěži
Grand Prix architektů 2011.