Home   |  Kontakty   |  B. Braun ve světě

Podporujeme sport

Podporujeme sportovní kluby i jednotlivce. Věříme, že aktivní pohyb je přirozenou součástí zdravého životního stylu, a naším cílem je umožnit i handicapovaným zapojit se do sportovních aktivit.

Plníme sen pohybem je projekt, v rámci kterého zaměstnanci Skupiny B. Braun sportují, aby každý kilometr nebo každou spálenou kalorii proměnili v peníze, za které splní sen těm, kteří to potřebují.
více

Sportovní klub dialyzovaných a transplantovaných ČSTV sídlí v Nemocnici Na Homolce. Jeho hlavní činností je tvorba a propagace rehabilitačních programů pro osoby léčené umělou ledvinou či žijící s transplantovanou ledvinou. Mimo to organizuje letní a zimní sportovní hry pro dialyzované a transplantované z České republiky a zahraničí. Sportovci klubu se pravidelně zúčastňují i celoevropských a mezinárodních sportovních her, kde byly jejich výkony v minulých letech odměněny řadou medailí. Programovou náplň tvoří pracovníci dialyzačního střediska B. Braun Avitum Praha  - Homolka MUDr. Lukáš Svoboda, který je zároveň i místopředsedou klubu a Mgr. Michal Dušek, vrchní bratr. 

18. až 25. srpna 2014 se v chorvatském Zábřehu konaly 7. evropské hry transplantovaných a dialyzovaných, kterých se zúčastnilo 285 závodníků z 28 zemí. Český tým měl silné zastoupení v mnoha disciplínách. 10 našim sportovcům se podařilo získat rekordní počet medailí – 13 zlatých, 8 stříbrných a 3 bronzové.  iVysílání ČT


Dlouhodobě podporujeme medailistu z Letních paralympijských her v Pekingu 2008, v Londýně 2012 a v Riu 2016
Davida Drahonínského.