Home   |  Kontakty   |  B. Braun ve světě
Česká republika


 
Home > O nás > Safety Concept

Safety Concept

Bezpečnost pacienta i zdravotníka je prioritou.

Výkon zdravotnického povolání i pobyt ve zdravotnickém zařízení je spojen s celou řadou rizik, jež ohrožují zdravotníky i jejich pacienty. Péče o nemocné je stále intenzivnější, přibývá invazivních a miniinvazivních výkonů a s nimi se zvyšuje pracovní zátěž zdravotnického personálu. Zdravotníci i pacienti jsou stále častěji vystaveni zjevným nebo skrytým rizikům. Jedním z hlavních nebezpečí je kontaminace biologickým materiálem a rozvoj infekčního onemocnění.

Právě proto společnost B. Braun vyvíjí výrobky splňující nejpřísnější bezpečnostní podmínky a stávající produkty inovuje a zdokonaluje. Všechny její produkty charakterizuje kromě špičkové výrobní technologie a materiálů i důraz kladený na bezpečnost.

Produkty s nadstandardními bezpečnostními prvky

Intenzivní péče

Z pohledu intenzivní péče se jedná například o uzavřený, bezpečnostní  intravenózní katétr Introcan® Safety, centrální žilní katetr Certofix® Safety; bezpečnostní infuzní set Intrafix® SafeSet; bezjehlové ventily Caresite®, Safeflow® ; příslušenství pro přípravu a ředění léčiv Ecoflac® Connect, Mini-Spike®; proplachovací injekční stříkačka Omniflush® s uzávěrem SwabCap a plastové ampule Mini-Plasco®. Dalšími typickými produkty jsou předředěné nízkokoncentrované roztoky chloridu draselného (KCl) v balení Ecoflac® plus. Chrání pacienty před riziky medikačního pochybení a mikrobiální kontaminace. Zdravotníky zase ochrání před rizikem chemické kontaminace a poranění ostrými předměty. 

 

Mimotělní čištění krve

Produkty, které jsou využívány v oboru nefrologie, obsahují bezpečnostní funkce, které chrání pacienta a také zdravotníka. Jedná se zejména o sterilní balíček On/Off dressing pack pro připojení a odpojení pacienta s AV fistulí / shuntem / CŽK od dialyzačního monitoru nebo k němu, bezpečnostní dialyzační jehlu Diacan S; systém pro výrobu ultračistého dialyzačního roztoku UltraPureFluid; Systém Adimea® pro monitorování dialyzační dávky v reálném čase, systém prevence hypotenzních příhod BioLogic RR® Comfort, ale také horká dezinfekce - parní sterilizace - v úpravnách vody pro ARO/JIP/dialýzu, která zvyšuje kvalitu vody a tím výrazně ovlivňuje účinnost terapie. Vyšší bezpečnost při manipulaci s méně pohyblivým pacientem zajišťují terapeutická křesla Digiterm