Světový den ledvin Myslete na prevenci

Podcast Medicína Infuzní terapie

B. Braun pro život Podpora pro zdravotníky

Stomické poradny symbol kvality a péče

stomické poradny pomoc v pandemické situaci

Ambulantní a dialyzační péče o pacienty s onemocněním ledvin

Pomáháme tam, kde je potřeba B. Braun pro život

Kariéra v B. Braun Nabízíme víc

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Nejnovější zprávy

 • Varování před podvody s dodávkami zdravotnických prostředků určených k vakcinaci

  Neznámé osoby ve zvýšené míře zneužívají pandemické situace se zajištěním dodávek pro vakcinaci a předkládají našim zákazníkům falešné nabídky injekčních stříkaček a dalších zdravotnických prostředků, přičemž vyžadují zálohovou platbu a dodávku pak neuskuteční. Zaznamenali jsme obchodní dokumenty se zfalšovanými podpisy zaměstnanců B. Braun, proto prosíme o velkou obezřetnost.

  Další informace
 • Poprvé v ČR byl pacientovi odstraněn CO2 mimotělně pomocí systému OMNI

  Extracorporeal CO2 Removal (ECCO2R) je minimálně invazivní mimotělní odstranění CO2 a slouží jako relativně nová metoda pro podporu funkce plic. Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny použila tuto metodu poprvé v ČR v prosinci 2020 pomocí přístroje OMNI (výrobce B. Braun) s patentovaným setem OMNIset ECCO2R.

  Další informace
 • Ve Fakultní nemocnici v Motole poprvé operovali nádor ucha digitálním 3D mikroskopem AEOS

  Operatéři FN v Motole tento týden provedli unikátní operaci nezhoubného, avšak život ohrožujícího, nádoru sluchového nervu. Při odstranění nádoru postupovali motolští lékaři méně obvyklou cestou přes ucho a spánkovou kost a úplně poprvé na tento typ operace použili 3D digitální mikroskop. „Přístroj AEOS nám přináší ojedinělý pokrok v technice zobrazení. Operuje se v 3D brýlích a operační pole sledujeme na velké LCD obrazovce. 3D mikroskop se dá mimo jiné s obrovskou výhodou využít také u Covid 19 pozitivních pacientů,“ vysvětluje prof. MUDr. Jan Plzák, přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK a FN Motol.

  Další informace

Nejnovější články z Braunovin

V době pandemie podporujeme zdravotníky úpravou procesů

B. Braun Medical jako významný dodavatel léčiv, spotřebních zdravotnických materiálů a dezinfekce pro Česko a Slovensko ve spolupráci s centrálou v Německu přijal ve výrobě a logistice řadu opatření k zajištění plynulých dodávek a minimalizace výpadků. Reagujeme tak na extrémní zvýšení poptávky v době pandemie onemocnění covid-19.

Vakuová terapie – posun v oblasti chirurgické léčby

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

Pandemie koronaviru nás rozděluje do izolovaných klecových chovů

Když se ohlédneme za tím, co mnozí z nás prožili, můžeme dnes po všech těchto událostech mluvit o pandemii koronaviru jako o „velké tragédii“? A jak ovlivňuje život dialyzovaných pacientů?

B. Braun Sociální sítě