Tiskové centrum Skupiny B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Aktuální novinky

Hledat v novinkách:
Filtr časového intervalu
Hledání
 • V Galantě otevřeli první domov pro dialyzované pacienty na Slovensku

  V Galantě otevřeli unikátní multifunkční zařízení B. Braun Galenia, které jako první na Slovensku nabízí seniorům s poškozenými ledvinami kromě dialyzační péče i bydlení. Součástí budovy je i Alzheimer centrum. Zařízení se nachází necelou hodinu cesty od Bratislavy, a tak může dobře posloužit i obyvatelům metropole.

  Další informace
 • Až 95 % lidí si myje ruce špatně a až 80 % infekcí se šíří špinavýma rukama

  Ačkoliv se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) šíří až 80 % infekcí špinavýma rukama, je doposud hygiena rukou laickou veřejností i odborníky podceňovaná. Na 5. května připadá již 9. rokem WHO iniciovaný Světový den hygieny rukou, který vyzdvihuje význam správně prováděné hygieny rukou jako preventivního opatření.

  Další informace
 • Preventivní vyšetření ledvin letos odhalilo více nemocných

  Preventivní vyšetření v síti Dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum na Světový den ledvin 8. 3. 2018 zachytila o 11 % více lidí s podezřením na onemocnění ledvin.

  Další informace
 • V Bratislavě – Vrakuni vzniká nové dialyzační středisko s komplexem odborných ambulancí pod jednou střechou

  Lidé z Vrakuni budou mít od dubna k dispozici pod jednou střechou nové dialyzační středisko a několik odborných ambulancí. Společnosti B. Braun Avitum se podařilo v Bratislavě vybudovat druhou dialýzu, o kterou dlouhodobě usilovala.

  Další informace
 • Počet transplantací ledvin u pacientů B. Braun Avitum vzrostl meziročně skoro o 14 %

  Počet pacientů sítě dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum CZ/SK, kterým lékaři v roce 2017 transplantovali ledvinu, vzrostl meziročně o 13,7 %. „To, kolik v daném roce bude odtransplantováno našich pacientů, můžeme ovlivnit jen nepřímo a to tím, že se snažíme, aby všichni pacienti, kteří splňují medicínská kritéria, byli zařazeni na čekací listinu. Snažíme se vždy prověřit všechny potenciální adepty. A třeba v minulém roce jsme vyšetřili za tímto účelem téměř dvojnásobný počet pacientů, než který byl pak výsledně doporučen transplantačními centry k zařazení. V tuto chvíli je připraveno a čeká na transplantaci 126 našich pacientů“ říká vedoucí lékař dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Vladimír Vojanec. Zatímco v roce 2016 byla ledvina v Česku a na Slovensku transplantována 81 pacientům B. Braun Avitum, v roce 2017 jich bylo celkem 92.

  Další informace
 • Společně s vámi chráníme a zlepšujeme zdraví lidí v České a Slovenské republice již 25 let

  Historie Skupiny B. Braun sahá až do února roku 1993, kdy společnost vstoupila na český a slovenský trh a dnes jsme pro Česko a Slovensko již 25 let zárukou špičkových zdravotnických materiálů, lékařských přístrojů, zdravotnických technologií, služeb a jedinečné odborné zdravotnické a dialyzační péče. S téměř 900 zaměstnanci a velkým množstvím klientů si tímto chceme společně připomenout a oslavit toto významné jubileum.

  Další informace
 • Chronické onemocnění ledvin je osmou nejčastější příčinou úmrtí žen

  Tisková konference týkající se Světového dne 2018 v Olomouci

  Další informace
 • Ženské ledviny jsou třikrát ohroženější opakovanými záněty močových cest

  "Ohledně specifik chronických onemocnění ledvin u žen, ke kterým patří například lupusová nefritida, tu jde zejména o možnost a perspektivu těhotenství navzdory nemoci,“ říká přednosta Kliniky nefrologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy prof. MUDr. Vladimír Tesař, DrSc., MBA.

  Další informace
 • Tisková konference v Teplicích- Ženské ledviny jsou třikrát ohroženější

  Světový den ledvin 2018 upozorňuje na typicky ženská rizika ledvinového onemocnění. Specifikem závislým na pohlaví jsou především záněty močového měchýře, tzv. cystitidy, kterými ženy trpí mnohem častěji než muži. V roce 2016 například onemocnělo cystitidami podle údajů VZP takřka 400 tisíc pacientů, z toho 26 % mužů a téměř 74 % žen.

  Další informace
 • Olympionik Petr Koukal podpoří Světový den ledvin

  Letošní Světový den ledvin podpoří ve spolupráci se společností B. Braun Avitum CZ/SK badmintonista Petr Koukal. „Zvyšování povědomí o skrytých rizicích zákeřných chorob se věnuji systematicky. Sám jsem se musel nečekaně uprostřed sportovní kariéry utkat s rakovinou. Nic netuše jsem jednoho dne odpoledne zašel na preventivní prohlídku, během níž mi diagnostikovali rakovinu varlat. A hned druhý den ráno mě operovali. Byl to pořádný náraz. O poškozených ledvinách lidé také často nic netuší, když je to nebolí. A najednou je pozdě. Je dobré jim to minimálně jednou ročně připomenout,“ říká olympionik a devítinásobný mistr České republiky v badmintonu Petr Koukal.

  Další informace
Načítání obsahu...

Došlo k chybě. Zkuste to znovu.

Kontakt pro média

Mrg. Tomáš Carba
mediální zástupce Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika