Zdravé zakázky Value based procurement

Světový den ledvin Myslete na prevenci

Medicína podcasty Infuzní terapie

B. Braun pro život Podpora pro zdravotníky

Stomické poradny symbol kvality a péče

Ambulantní a dialyzační péče o pacienty s onemocněním ledvin

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Nejnovější zprávy

 • Desatero pro čisté ruce našich dětí

  Za pomoci odborníků z Národní pracovní skupiny pro hygienu rukou a dětských psychologů vytvořila Aesculap Akademie ke Světovému dni hygieny rukou dětské motivační desatero pro osvojení správných hygienických návyků. Tipy jsou určeny jak široké veřejnosti, tak rodičům a pedagogům. „Hygiena rukou nebyla v novodobé historii snad nikdy tak důležitá, jako právě nyní. Přimět děti, aby si myly ruce a navíc správně, ale může být někdy oříšek,“ vysvětluje důvod vzniku desatera MUDr. Lenka Hobzová PhD., vedoucí oddělení nemocniční hygieny FN Hradec Králové, která je zároveň ředitelkou Národní pracovní skupiny pro hygienu rukou.

  Další informace
 • Zoufalí nefrologové: dialyzovaní se stále systémově neočkují

  Významní čeští nefrologové vyjadřují rozčarování nad tím, že lidé na dialýze nejsou v prioritní skupině očkovaných. „Na Ministerstvo zdravotnictví jsme již jako Česká nefrologická společnost několikrát neúspěšně apelovali. Jde o zbytečný hazard. Řádově se jedná pouze o jednotky tisíc pacientů. Navíc zdravotníci na dialýzách jsou zvyklí očkovat sami, takže v logistice problém nevidím,“ říká k očkovací strategii přednosta Kliniky nefrologie VFN v Praze prof. MUDr. Vladimír Tesař DrSc., MBA.

  Další informace
 • Herec Karel Zima žije po darování ledviny zdravěji a vyzývá širokou veřejnost k očkování a prevenci

  Herec Karel Zima, který daroval svému kamarádovi ledvinu, dostal jako rizikový pacient první očkovací dávku a vyzývá širokou veřejnost k očkování i ledvinové prevenci. „Chtěl bych vyzvat všechny, kteří s očkováním váhají, aby se naočkovat nechali. Je to dle mého jediná cesta, jak se z koronavirové sloty dostat,“ říká ambasador nadcházejícího Světového dne ledvin Karel Zima.

  Další informace

Nejnovější články z Braunovin

Snaha o neustálé zlepšování a pokrok

Mezi historické momenty na cestě k moderní světové endoprotetice patří mimo jiné i první použití navigačního systému OrthoPilot v roce 1997. Dnes už na tuto počítačovou navigaci spoléhá na 1 500 chirurgů z 41 zemí světa.

Prof. Martin Matějovič: Rozhodující je zůstat aktivní!

Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života. Kromě toho se zaměřuje i na pacienty se selháním ledvin a podílel se na vzniku moderního Biomedicínského centra orientovaného i na problematiku dialyzovaných pacientů. 

Technika TST minimalizuje pooperační komplikace u hemoroidů

Tissue selecting therapy (TST) spojuje výhody klasické hemoroidektomie a staplerové techniky a v současnosti je asi nejprogresivnější metodou pro léčbu hemoroidů. O své zkušenosti s jejím použitím v praxi se s námi podělili operatéři z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.