Zelená hvězda funguje na českém a slovenském trhu již 20 let

Nedostatek nástrojů a implantátů jsme nahrazovali zručností a kreativitou Rozhovor s prof. MUDr. Janem Bartoníčkem, DrSc.

3D mikroskop Aeos See more. stand tall.

B. Braun Omnia Komplexní péče nejen o seniory

Ambulantní a dialyzační péče o pacienty s onemocněním ledvin

Pomáháme tam, kde je potřeba B. Braun pro život

Kariéra v B. Braun Nabízíme víc

Chráníme a zlepšujeme zdraví lidí na celém světě

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Nejnovější zprávy

 • Nové trendy a komplikace urogynekologické léčby

  První čtvrtek v prosinci se již tradičně nesl v duchu celostátní konference s mezinárodní účastí neboli XXVIII. české urogynekologie 2019. Tentokrát nechyběli ani zástupci Skupiny B. Braun.

  Další informace
 • Agrese ve zdravotnických zařízeních je celosvětový problém. V případě mimořádné situace je nejlepší útěk.

  Podle údajů WHO je 8–38 % zdravotníků vystaveno fyzickému násilí od pacientů nebo jejich příbuzných. Většina ostatních pak čelí verbálním útokům. Některá zdravotnická zařízení v USA a západní Evropě již přistupují k instalaci detektorů kovů při vstupech do nemocnic. V ČR se podle výzkumu stalo terčem verbálního nebo fyzického útoku 90 % zdravotníků. „V kurzech učíme, jak nejlépe na násilí reagovat. V případě mimořádné situace je rozhodně nejlepším řešením útěk,“ říká lektor Jaroslav Pekara z Aesculap Akademie, která kurzy pro zdravotníky proti násilným pacientům pořádá.

  Další informace
 • Aesculap Akademie uvádí kurz Aktuální právní otázky v praxi nemocnic

  Na konci listopadu se v budově B. Braun Dialog konalo školení Aesculap Akademie Aktuální právní otázky v praxi nemocnic a právní podniková kancelář.

  Další informace
 • Zdravotníci jsou v nemocnicích vystaveni riziku kontaminace cytostatiky

  Zdravotníci ve slovenských nemocnicích jsou vystaveni riziku kontaminace toxickými cytostatickými léčivy podávanými při chemoterapii. Potvrdil to Pilotní monitoring Slovenska realizovaný v rámci mezinárodního projektu Masarykova onkologického ústavu a RECETOX ve čtyřech nemocnicích na Slovensku. „Ze všech odebraných vzorků bylo 58,4 % pozitivních. Průměrné hodnoty u většiny pozitivních vzorků překročily doporučené limity,“ komentovala výsledky PharmDr. Lenka Doležalová, vedoucí úseku přípravy cytotoxických léčiv z Ústavní lékárny Masarykova onkologického ústavu v Brně.

  Další informace
 • Na skok do stomické poradny B. Braun Plus

  Společnost B. Braun Avitum je především známa mezi odbornou i pacientskou veřejností jako poskytovatelka špičkové dialyzační a nefrologické ambulantní péče, provozuje i síť odborných ambulancí B. Braun Plus.

  Další informace

Nejnovější články z Braunovin

V rozehraném cirkusu snadno přehlédneme, co už nefunguje

Čtyři měsíce působil Radek Doležel jako šéf chirurg na misi v Kábulu v Afghánistánu ve vojenské nemocnici Kaia. „Strašidelná byla čtyřletá dívka, které bohužel americká raketa v jeden okamžik zabila celou rodinu a jí znetvořila obličej,“ vypráví Radek Doležel. 

Danuše Hrbková: Inkontinence může postihnout kohokoliv, jen se o tom nemluví

Šestapadesátiletá ambasadorka značky Diveen® Danuše Hrbková se rozhodla předat svou zkušenost dál. ,,Hlavně, pokud se budou ženy bát a budou se stydět o svých zdravotních problémech mluvit, nic se nezmění“.

Be 1® inovativní kapsule pro kolostomiky

Stomie, ať už trvalá nebo dočasná, představuje vždy závažný zásah do každodenního života. Dle statistik 50 % stomiků ztrácí kontrolu nad vylučováním stolice a únikem plynů.