Podcast Medicína Infuzní terapie

B. Braun pro život Podpora pro zdravotníky

Efektivní nemocnice Restart elektivních výkonů

stomické poradny pomoc v pandemické situaci

Téma měsíce OrthoPilot®

Ambulantní a dialyzační péče o pacienty s onemocněním ledvin

Pomáháme tam, kde je potřeba B. Braun pro život

Kariéra v B. Braun Nabízíme víc

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Nejnovější zprávy

 • FN Brno poprvé operovala s novým páteřním systémem

  Fakultní nemocnice Brno jako první na světě operovala dětskou skoliózu pomocí nového páteřního systému Ennovate. Dívce ve věku 15 let byl voperován systém implantátů vyvinutý německou společností B. Braun. „Systém Ennovate splňuje nejmodernější požadavky dnešní doby. Čím modernější totiž instrumentárium je, tím lepší, trojdimenzionálně kvalitnější a bezpečnější je i korekce páteře,“ vysvětluje světový specialista na deformity páteře u dětí a přednosta Ortopedické kliniky prof. MUDr. Martin Repko, který operaci provedl. Systém Ennovate byl ve spolupráci s českou ortopedickou klinikou vyvinut pro operace páteří po celém světě a právě FN Brno jako první s tímto systémem i operovala.

  Další informace
 • Chirurgická ambulance v Brně - Josefské navyšuje po rekonstrukci kapacitu

  Chirurgická ambulance B. Braun v Brně – Josefské prošla během letošního října rozsáhlou rekonstrukcí za 1,6 milionu korun. Zároveň navyšuje také kapacitu možností aplikace infuzní terapie. O tu je totiž stále větší zájem. „Záleží nám na našich pacientech, a proto jim chceme nabídnout adekvátní prostředí. Prostředí, které je moderní, na úrovni dnešní doby a ve kterém se budou cítit příjemně,“ říká MUDr. Petr Novák, traumatolog a vedoucí lékař chirurgické ambulance B. Braun v Brně.

  Další informace
 • Ústřední vojenská nemocnice a Domažlická nemocnice jsou letošními držiteli ocenění Nemocnice pro život

  Za pozitivní přístup k pacientům si letos cenu Nemocnice pro život odnášejí Ústřední vojenská nemocnice Praha v kategorii Fakultní nemocnice a Domažlická nemocnice a.s. v kategorii Nemocnice.

  Další informace

Nejnovější články z Braunovin

V době pandemie podporujeme zdravotníky úpravou procesů

B. Braun Medical jako významný dodavatel léčiv, spotřebních zdravotnických materiálů a dezinfekce pro Česko a Slovensko ve spolupráci s centrálou v Německu přijal ve výrobě a logistice řadu opatření k zajištění plynulých dodávek a minimalizace výpadků. Reagujeme tak na extrémní zvýšení poptávky v době pandemie onemocnění covid-19.

Vakuová terapie – posun v oblasti chirurgické léčby

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

Pandemie koronaviru nás rozděluje do izolovaných klecových chovů

Když se ohlédneme za tím, co mnozí z nás prožili, můžeme dnes po všech těchto událostech mluvit o pandemii koronaviru jako o „velké tragédii“? A jak ovlivňuje život dialyzovaných pacientů?

B. Braun Sociální sítě