Prázdninové dialýzy nebojte se cestovat

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Každý si zaslouží dovolenou

Každý z nás občas potřebuje pauzu a odpočinek. Dialyzovaní pacienti nejsou výjimkou a při náročné dialyzační léčbě si zaslouží dovolenou a relaxaci o to víc. Nutnost několikrát týdně podstoupit dialyzační ošetření však pacientům plánování dovolené komplikuje. S námi se ale můžete vydat po Čechách i za hranice, společnost B. Braun vám vaše plány maximálně usnadní.

„Dnešní propojení světa přináší výhody i dialyzovaným. Jsme blízko době, kdy i pacient s vážným onemocněním ledvin bude moci zapíchnout prst do mapy a říct si, tady chci strávit dovolenou, stejně jako kdokoliv jiný,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK.

Nemějte starosti, se vším vám poradíme

Centrum prázdninových dialýz společnosti B. Braun Avitum poskytuje svým pacientům potřebné informace a zodpoví otázky spojené s konkrétní dovolenou či destinací. Našim pacientům domluvíme léčbu nejen v dialyzačních centrech naší společnosti, ale pokud si pacient vybere destinaci, kterou B. Braun Avitum ve své nabídce nemá, dokážeme zajistit dialýzu i tam.

Odborný personál vám poradí, doporučí lokality a města, kde se nacházejí dialyzační střediska, pomůže s vyřízením zdravotní dokumentace, a především dokáže zajistit pravidelnou dialýzu v těch nejlepších střediscích s odpovídající technikou a profesionálním personálem. Složitou agendu sjednávání dialyzační péče v zahraničí pacientům zařizuje společnost B. Braun Avitum na základě uzavřených smluv s pojišťovnami a jednotlivými dialyzačními středisky. 

Dialyzační střediska B. Braun ve světě

Postup při zajištění prázdninové dialýzy

Postup při zajištění prázdninové dialýzy

  1. Pacient si vybere preferovanou destinaci a osloví koordinátora prázdninových dialýz (viz kontakt níže).
  2. Koordinátor doporučí nebo v případě potřeby vyhledá vhodné středisko.
  3. Pacient upřesní termíny dovolené a dialyzačních ošetření a předá koordinátorovi kontakt na své domácí dialyzační středisko.
  4. Koordinátor kontaktuje vybranou dialýzu a zároveň si vyžádá potřebnou lékařskou dokumentaci.
  5. Po potvrzení prázdninové dialýzy kontaktuje koordinátor pacienta a předá mu veškeré potřebné informace.

 

Organizované zájezdy

Dáváte přednost organizovanému zájezdu?

Na organizaci hromadných pobytů dialyzovaných pacientů v Čechách i za hranicemi republiky se specializuje cestovní kancelář Zemek. Zajistí pro účastníky nejen dopravu a ubytování, ale také stravování po celou dobu pobytu. Autobusy pasažéry nabírají na standardních nástupních místech v Praze, Brně a Bratislavě. Stravování je u většiny organizovaných zájezdů zajištěno formou polopenze.

Tento typ dovolené má řadu výhod nejen pro pacienty postižené ledvinovým onemocněním, ale především pro jejich rodinné příslušníky, kteří je doprovázejí. V domácím prostředí je většina povinností, které z péče o dialyzovaného pacienta vyplývají, na jednom konkrétním člověku, nejčastěji na manželce či manželovi. U skupinových zájezdů pro dialyzované pečujícím osobám toto břímě odpadá a mohou si dovolenou užít společně a naplno. 

Inspirujte se příběhem

Inspirujte se 

Prázdninové dialýzy již několikrát využila pacientka Jiřina Lónová a má s ní dobré zkušenosti. Dovolenou bere jako milé zpestření všedního shonu a možnosti užít si rodiny. Obvykle jezdí s dcerou a s vnoučaty. „Dialyzuji se od roku 2014 a jsem nadšená z toho, že tato možnost existuje a že můžeme být u moře spolu. Jezdíme na chorvatské pobřeží do Poreče. Využívám zvláštní nabídky našeho dialyzačního střediska. Na dovolenou nás doprovázejí dva čeští lékaři, kteří nás z letoviska na dialýzu osobně vozí autem a komunikují s místní lékařkou. Je o nás skutečně dobře postaráno,“ chválí si Jiřina Lónová, pacientka Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Bruntále.

V Chorvatsku využívají malé prázdninové dialyzační středisko pro osm pacientů, které je tu umístěno v soukromé vile, a místní lékařka toto letní angažmá střídá s mimosezonní prací na dialyzačním středisku v nemocnici v Zadaru. „Jednou se stalo, že byl ve vile problém s technickým zajištěním. Nevím už, jestli šlo o přívod vody nebo o elektřinu. Paní doktorka obratem zajistila náhradu v nemocnici a další dialýza už proběhla zase na původním místě,“ vděčně hodnotí zodpovědný přístup prázdninové dialýzy Jiřina Lónová.

Lázeňské pobyty

Lázeňské pobyty

Našim dialyzovaným pacientům v seniorském věku můžeme doporučit také lázeňské pobyty. Jedná se o klasické lázeňské pobyty s procedurami přizpůsobenými zdravotnímu stavu pacienta. Dialyzační ošetření zajišťují naše nejbližší dialyzační střediska.
Vybrat si můžete z těchto lázní:

Nejčastější dotazy

Nejčastější otázky:

Ano, pacienti mohou cestovat i při dialyzační léčbě. Je však nutné více plánovat, a to ideálně minimálně dva měsíce předem. B. Braun provozuje síť dialyzačních středisek nejen v Evropě, ale po celém světě, a proto je možné teoreticky vycestovat kamkoli. Je nutné předem se domluvit s příslušným personálem a prodiskutovat vždy konkrétní léčbu konkrétního pacienta. 

Čím dříve začnete cestu plánovat, tím lépe. Nejpozději ale s plánováním začněte dva měsíce před odjezdem. Každý člověk by měl předem zkonzultovat s koordinátorem prázdninových dialýz své možnosti, způsob léčby a vyčkat na odpověď příslušného dialyzačního střediska v cizí zemi. Řada dialyzačních středisek, zejména v oblíbeném Chorvatsku, má omezenou kapacitu, a pokud není místo rezervováno včas, pacienty odmítá. V případě, že máte zájem o vycestování do turisticky vytížené destinace, doporučujeme rezervovat ošetření i několik měsíců předem.

Pokud cestujete do destinace, kde využijete služeb dialyzačního střediska společnosti B. Braun (včetně zahraničních dialýz B. Braun) a máte kartičku Evropského zdravotního pojištění EHIC (modrá kartička, kterou běžný občan ČR vlastní), je pro vás léčba zdarma.

Někde je možné připlatit si doplňkové služby, například odvoz na dialýzu. Pokud si přejete odjet do destinace, kde není dialyzační středisko B. Braun, koordinátor se vám pokusí najít možnost absolvovat dialýzu v zařízení jiné společnosti. V tom případě se podmínky placení liší a konkrétní informace vám vždy sdělí koordinátor. V rámci Evropské unie je mnoho středisek, která akceptují kartu EHIC, nicméně to není podmínkou. Jsou střediska, která kartu nepřijímají. Pak pacient musí léčbu uhradit a následně žádat kompenzaci u své zdravotní pojišťovny, stejně tak jako u středisek mimo Evropskou unii. Pojišťovna ale ve většině případů hradí jen část nákladů, která se rovná nákladům na dialyzační ošetření v České republice nebo na Slovensku.

Zahraniční pacienti cestující na dialyzační střediska B. Braun v České republice a na Slovensku bez karty EHIC hradí v hotovosti jednotnou cenu, která činí 210 eur za hemodialýzu a 250 eur za hemodiafiltraci. Cena se vztahuje na každé jednotlivé ošetření. 
 

Samozřejmě. Služba není nijak limitována, tudíž můžete cestovat podle svých možností a přání.

Kontakty

Profilovka_240x320 - Michaela Bohatova
Michaela Bohatová
koordinátorka prázdninových dialýz
Centrum prázdninových dialýz B. Braun Avitum s.r.o.
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika