Inkontinence není hanba.  Ženy, mluvte spolu.

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Kateřina Novotná: Inkontinence není hanba. Ženy, mluvte spolu.

Nekontrolovatelný únik moči neboli inkontinence vstoupí do života téměř šedesáti procentům žen a netýká se pouze žen ve vyšším věku. Inkontinence může vzniknout kromě působení genetiky i kvůli ochablým svalům pánevního dna, operaci, úrazu nebo je způsobena takzvanou zajišťovací léčbou po onemocnění zhoubným nádorem. Často ji provází pocity studu, strachu, nejistoty a neustále přetrvávající nervozity ze samotného úniku, což může vést až ke společenskému odloučení. Své o tom ví i ambasadorka značky Diveen® Kateřina Novotná, která se rozhodla odkrýt svůj příběh, a přimět tak i ostatní ženy o tomto problému mluvit, netabuizovat ho a společně otevřeně hledat další možnosti řešení.

O životě s inkontinencí

Pětadvacetiletá Kateřina se s únikem moči poprvé setkala téměř před šesti lety, když končila střední školu a nastoupila do prvního ročníku na vyšší odbornou školu. Změna školy, noví kamarádi, nepravidelný režim, dojíždění, a hlavně stres ze zkoušek, to vše zapříčinilo první lehké, téměř neznatelné úniky moči. „Ze začátku jsem o úniku vůbec nevěděla, bylo to takové neznatelné. Postupně to bylo horší a horší, a když jsem si musela vzít vložku a začalo mě to při močení pálit, vydala jsem se k paní doktorce,“ vzpomíná na první kontakt s inkontinencí Kateřina.

Obvodní lékařka Kateřině po odběrech krve diagnostikovala zánět močového měchýře. Předepsala jí antibiotika a domluvila se s ní na kontrole. Zánět močového měchýře se vyléčil, ale problémy přetrvávaly dál. Katka se na kontrole od lékařky dozvěděla, že to přejde, ale nepřešlo. Situaci se rozhodla řešit na vlastní pěst a začala si kupovat různé druhy vložek, aby si našla ty nejkomfortnější. „I když si najdete typ vložek, které vám sedí, nechcete je nosit celý měsíc, celý život. Není to nic moc,“ doplňuje Kateřina.