B. Braun pro život Společenská odpovědnost

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Pomáháme tam, kde je potřeba

Abychom pomáhali tam, kde je potřeba, a způsobem, který bude mít dlouhodobý a udržitelný efekt, spolupracujeme na společensky odpovědných aktivitách s neziskovými a odbornými společnostmi. Prostřednictvím projektu B. Braun pro život, který zastřešuje řadu dílčích aktivit, podporujeme vybrané organizace i jednotlivce. Ambasadory projektu se stali Kateřina Antošová a David Drahonínský, jejichž příběhy a touha bojovat a nevzdávat se jsou nesmírně inspirující nejen pro ty, které postihl podobný osud. Na Slovensku inspirují svým životním optimismem Kristína Madajová a Maroš Orečný. 

David Drahonínský - paralympionik, patron projektu B. Braun pro život

Davidovi se stala osudnou náměsíčnost, pod jejímž vlivem spadl z okna a zůstal na vozíku. Přesto se stal ztělesněním bojovnosti. Objevil v sobě talent pro lukostřelbu a nyní sbírá jedno ocenění za druhým. Mimo jiné přivezl zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili z paralympiád v Londýně, Pekingu a Rio de Janeiru. Obvykle srší vtipem a je aktivnější než většina jeho vrstevníků bez handicapu. 

Kateřina Antošová - paracyklistka, ambasadorka projektu B. Braun pro život

Před osudným pádem ze stromu běhala, dnes se věnuje paracyklistice. „Nemusíš vyhrát, ale nesmíš se nechat porazit, říká Katka s odhodláním. Trénuje šestkrát týdně, a přesto má čas psát vlastní zkušenosti formou deníku. K dnešku vydala dvě knihy, o které je zájem nejen u nás, ale i v zahraničí.   

Přečtěte si příběh o Kateřině

Doteky umění

Umění přináší lidem potěšení i inspiraci a my jej podporujeme mnoha způsoby. Známé i méně známé talentované umělce pravidelně představujeme v rubrice Doteky umění v Braunovinách. Spolupracujeme s agenturou SmartPoint zabývající se komunikací a podporou současné umělecké platformy. Jsme partnerem sochařského festivalu Sculpture Line a unikátního cyklu uměleckých setkání Doteky umění, kde současní umělci představují svoji tvorbu. Pořádáme charitativní dražby vybraných děl a sami se obklopujeme uměním v kancelářích. Zde se dočtete více informací

Plníme sen pohybem

Fandíme sportu, a tak jsme se rozhodli naši zálibu využít pro dobrou věc. Jezdíme na kole, běháme, lezeme, plaveme, cvičíme jógu, pilates a to vše pro dobrou věc. Plníme sen pohybem je projekt, v rámci něhož zaměstnanci sportují, aby každý kilometr nebo spálenou kalorii Skupina B. Braun proměnila v peníze, které splní sen těm, kdo to potřebují.

Od roku 2016, kdy jsme soutěž poprvé spustili, jsme pomohli splnit sen těžce nemocnému Liborovi, který si přál šlapací autíčko, přispěli jsme na rekonstrukci klubovny, kterou potřebovali klienti Centra Paraple, a vysportovali jsme peníze na notebook, jenž pomůže ve studiu i kariéře Pavlovi. Ten se po životě v Centru Klokánek chce postavit na vlastní nohy. Přispěli jsme Tereze, která díky meningitídě přišla o obě spodní končetiny, na nové lehčí protézy, díky nimž se může vrátit ke sportu a nyní pomáháme malému Františkovi, který bojuje s akutní leukémií.

Projekt Plníme sen pohybem je dlouhodobou aktivitou, která propojuje aktivní životní styl a potřebu společnosti pomáhat tam, kde je to nutné.

Sen číslo 10

Aktualizace

Zdenek Obadal: Vozíčkáři vozíčkářům. Vrcholoví sportovci Kateřina Antošová a David Drahonínský, kteří v srpnu odjíždí na paralympiádu, předali Zdenku Obadalovi handbike v hodnotě 150 tisíc korun. Více se můžete dočíst přímo ZDE.

Plníme sen pohybem - Zdenek Obadal

Léto je tu, tak se zvedněte ze židlí a pojďte společně pomáhat

Zdenka, 32letého nadšeného sportovce a milovníka života, srazil na kolena úraz na snowboardu, jehož výsledkem byly dva zlomené obratle a poškozená mícha. Skončil natrvalo na vozíku prakticky bez vyhlídky na zlepšení. 

Přestože se Zdenek s novou životní situací dokázal vyrovnat, velmi mu chybí sport. Touží po handbiku, aby mohl být zase aktivní.

Kamarádi ho ale nenechali padnout a pomáhají, jak se dá. I do další výzvy Plníme sen pohybem Zdenka přihlásil jeden z jeho přátel a mimo jiné náš kolega Tomáš Pernik, technik divize Aesculap.

Chcete o Zdenkovi vědět víc? Přečtěte si jeho příběh.

„Jmenuju se Zdenek Obadal a je mi 32 let. Pracoval jsem jako tesař. Mezi mé koníčky patří asi vše, co se sportu týká.

Začal jsem na škole s atletikou a olympijským šplhem. Postupem času jsem se dostal ke kitingu, kde se mi v lednu 2013 stal první vážnější úraz, při pádu jsem si natřikrát zlomil pánev. Následovalo půl roku léčení a rehabilitace. V posledních letech už mi nezbývalo tolik času, ale věnoval jsem se lyžování, snowboardingu, jezdil jsem na ferraty, hrál jsem florbal a fotbal. Mám rád i kolo a výlety s tím spojené.

Letos jsem si ve Slovinsku při pádu na snowboardu zlomil dva obratle a poškodil míchu. Bohužel jsem přestal cítit polovinu těla. Po léčení ve Fakultní nemocnici Brno jsem začal rehabilitovat v Hrabyni a pracuji na tom, aby zlepšení bylo co největší. Všeobecně je mi nejlépe venku, ale moc mi chybí sport. V současnosti žiju sám. Rodiče bydlí až na severní Moravě a moje přítelkyně bohužel nezvládla nastalou situaci.“

Zdenka do naší výzvy nominoval náš kolega Tomáš Perník z divize Aesculap.

„Zdenek je můj dlouholetý kamarád. Na jeho osudovém zájezdu ve Slovinsku jsem byl taky. Hned po úraze jsme se všichni složili a pomohli mu finančně, aby mohl co nejvíc využít možnosti rehabilitačního střediska v Hrabyni, kde strávil první týdny po propuštění z nemocnice. Společně se Zdenkovým zaměstnavatelem se nám podařilo vybrat krásnou částku, která ovšem nestačila ani na všechny rehabilitační aktivity, které si  v Hrabyni platil nad rámec standardních služeb.

Dalším krokem, který se nám podařil ve spolupráci se starostou města Ivančice Milanem Bučkem, jenž se zájezdu také účastnil, bylo zajištění bezbariérového bydlení v penzionu Ivančice. Penzion je bohužel situovaný na jedno z nejvyšších míst Ivančic. Proto by se Zdenkovi handbike hodil nejen ke sportu, ale i běžný pohyb by byl pro něj mnohem komfortnější než na invalidním vozíku.

Zdenek se o sebe stará sám a i po tom všem je to pořád veselý kluk. Má náš  velký obdiv a snažíme se mu zpříjemnit život, jak jen to jde. Vozíme ho na naše společné akce, aby si nepřipadal odstrčený a nepropadl negativnímu myšlení. Jezdíme hodně na kole a handbike by byla další možnost zapojit Zdenka znovu mezi lidi, na které byl zvyklý a kteří mu byli blízcí.

Bezbariérové bydlení Zdenkovi moc pomohlo, ale v penzionu žijí převážně senioři a pro mladého kluka není úplně jednoduché trávit většinu života mezi staršími lidmi. Je vděčný, ale touží se ještě víc osamostatnit a mít možnost někam vyrazit. Přímo v Ivančicích i v okolí města je spousta cyklostezek a obklopuje je krásná příroda. Zdenkovým snem je mít možnost to vše využít.
Moc děkuju vedení, že zařazení Zdenkova příběhu do výzvy Plníme sen pohybem podpořilo. A už nyní děkuji všem kolegům, kteří Zdenkovi pomůžou.“

   

V minulosti jsme podpořili

„Lidé kolem mě vidí schod jako překážku, která je zastaví. Já vidím obyčejný schod, přes který se nějak dostanu,“ tvrdí Kristína Madajová, která se po nehodě na lyžích už znovu na vlastní nohy nepostavila. Upoutání na vozík pro ni byl impulz, díky němuž žije bohatší život než kdy předtím. 
Více o Kristině 

Nejprve musel dopadnout na dno, aby se od něj mohl zase odrazit. Pět let po nehodě na motorce, která ho v citlivém věku pětadvaceti let upoutala na vozík, hledal Maroš Orečný důvod, proč žít. A našel jej v handbiku. Dnes trénuje, jezdí po závodech a postupně dosahuje stále lepších výsledků. 
Více o Marošovi

Podporujeme pacienty

Podpora dialyzovaných pacientů

Pacientům, kteří zahájí dialyzační léčbu, se radikálně změní život. Kromě zdravotní péče nabízíme individuální přístup a staráme se o ně i v oblasti výživy, rodinných vztahů, sociální problematiky a psychologie. Pomáháme tak pečovat nejen o pacienta, ale také o jeho rodinu, kterou nemoc ovlivňuje.

Jsme generálním partnerem pacientského webu www.ledviny.cz. Na tomto komunitním portále jsou k dispozici detailní informace o zdravých i nemocných ledvinách a také o dialyzační léčbě. Prostřednictvím poradny se pacienti nebo jejich blízcí mohou obrátit na kvalifikované odborníky.

Každé dva měsíce vydáváme časopis Dialog, kde se naši pacienti dozvědí novinky o léčbě spojené s onemocněním ledvin, přečtou si rozhovory se zajímavými lidmi a najdou zde i prostor k odreagování a inspiraci.

Prostřednictvím projektu Prázdninové dialýzy  pomáháme našim pacientům organizovat léčbu mimo jejich bydliště. Mají tak jistotu, že na řadě míst  v České republice i v zahraničí se jim dostane stejně kvalitní péče. Nemusí se prakticky o nic starat, veškerou komunikaci s dialyzačním střediskem zajistíme my.

Podpora stomiků

Několik tisíc lidí po celém světě musí každý rok v důsledku onemocnění nebo úrazu podstoupit operaci, kdy jim je trvale založena stomie (neboli umělý vývod). I v roli výrobce se snažíme pacientům pomoci a motivovat je k tomu, aby se se stomií vyrovnali a pokračovali v co největší míře v aktivním životě.

Jsme generálním partnerem poradenského webu www.stomici.cz, kde mají stomičtí pacienti, jejich rodiny a přátelé možnost získat mnoho užitečných informací, sdílet své zkušenosti s ostatními nebo přímo klást otázky erudovaným odborníkům. Aktivně spolupracujeme s lékaři, stomickými sestrami a s dobrovolnými sdruženími stomiků ILCO a SLOVILCO.

Výživa pro pacienty

Aktivně působíme v oblasti výzkumu a vývoje nutriční výživy a dlouhodobě usilujeme o lepší stav pacientů během léčby. Jsme aktivním členem Asociace výrobců klinické výživy (AVKV), která sdružuje společnosti s vlastním výzkumem. Ty vyvíjejí  produkty, které pomáhají dosažení optimálního výsledku léčby pacienta prostřednictvím specializovaných nutričních řešení.

V roce 2011 jsme pod záštitou AVKV vyhlásili grant na podporu aktivit, které prokazatelně snižují podvýživu (malnutrici) u hospitalizovaných pacientů v České republice. Vítězem se stal projekt s názvem Význam individualizované nutriční péče v onkologické ambulanci podaný Pracovní skupinou nutriční péče v onkologii České onkologické společnosti.

Podpora spinálních pacientů

Poranění míchy vzniká nejčastěji při dopravních nehodách, pádem z výšky nebo úrazem při sportu.  Podporujeme fotoknihu A život jede dál..., jež zahrnuje osmnáct osobních zpovědí spinálních pacientů a popisuje příběhy jejich návratu do života, které pomáhají překonat nejtěžší fáze těm, kteří zrovna náročnou léčbu podstupují. Knihu připravila Nadace pohyb bez pomoci ve spolupráci s Asociací nemocničních kaplanů a Spinální jednotkou Fakultní nemocnice  v Motole za finanční podpory Skupiny B. Braun. 

Chráníme přírodu

Moderní trend ochrany životního prostředí ve městech je velmi jednoduchý – umožnit přírodě žít i tam, kde žijí lidé. Tam, kde se urbanizuje, staví i bourá, je nutné udělat přírodě místo. A přesně tím se řídíme. Samozřejmostí je dodržování všech zákonů a předpisů na ochranu životního prostředí.

Sázení stromů v okolí dialyzačních středisek

Každý strom má výrazný vliv na okolní prostředí a jeho ekosystém. Proto náš zdravotnický personál společně s dialyzovanými pacienty vysadil stromy v okolí našich dialyzačních středisek. Sázením stromů se snažíme dlouhodobě vylepšovat prostředí dialyzačních středisek a zapojit pacienty do mimoléčebných aktivit.