B. BRAUN JAKO SPOLEČNOST Efektivní řešení, Konstruktivní dialog

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

O Skupině B. Braun CZ/SK

Skupina B. Braun CZ/SK je součástí celosvětového koncernu B. Braun – předního výrobce zdravotnických prostředků a technologií. V České a Slovenské republice působí Skupina B. Braun CZ/SK od roku 1993 a skládá se z B. Braun Medical, špičkového dodavatele zdravotnických materiálů a služeb a B. Braun Avitum, kvalitního poskytovatele dialyzační péče. Skupina B. Braun CZ/SK dosáhla v roce 2020 obratu přes 4 miliardy korun a zaměstnává téměř 900 lidí.

Našim obchodním partnerům i pacientům nabízíme nejen produkty, ale také řadu servisních, poradenských a dalších služeb. Každá naše služba odráží hluboké porozumění potřebám společnosti i rozsáhlé odborné znalosti a dovednosti našich zaměstnanců. Ve spolupráci s našimi zákazníky a partnery pracujeme na vývoji těch nejlepších řešení pro pacienty. Jsme hrdí, že můžeme přispívat k lékařskému pokroku, a také chránit a zlepšovat zdraví lidí po celém světě. 

Vize a mise

Vize

Chráníme a zlepšujeme zdraví lidí na celém světě.

Mise & Positioning

Sdílením zkušeností a využíváním progresivních technologií posouváme zdravotnictví vpřed. Jsme leadeři v oblasti medicínských technologií.

Naše hodnoty

Inovace - Efektivita – Udržitelnost – Důvěra – Odpovědnost - Diverzita 

Skupina B. Braun v České republice

B. Braun Medical je předním dodavatelem zdravotnických prostředků a technologií v České republice a na Slovensku. Aktuální portfolio čítá na 5 000 výrobků napříč téměř všemi lékařskými obory, zejména z oblasti intenzivní péče, chirurgických oborů, mimonemocniční péče a nefrologie,  přičemž 95 % z nich vyrábí sama společnost B. Braun. Společnost prošla v České a Slovenské republice od svého založení v roce 1993 obdobím dynamického růstu. V roce 2022 dosáhla obratu 2,7 miliardy korun a aktuálně zaměstnává více než 200 lidí.

Našimi zákazníky a partnery jsou nejen nemocnice, ale také lékaři v soukromých ordinacích, statutární zařízení a pacienti v domácí péči. Kromě prvotřídních výrobků poskytujeme svým partnerům a zákazníkům také širokou paletu doplňkových služeb a konzultací. Pacient a jeho zdraví jsou pro nás na prvním místě a tímto přístupem se snažíme přispívat ke globálnímu lékařskému pokroku.

Obchodní zaměření

Obchodní strukturu přizpůsobujeme nemocničnímu i ambulantnímu trhu, a i pacientským skupinám, abychom zákazníkům a pacientům byli blíže a zajistili tři hlavní pilíře: odbornost, regionální řízení a zaměření na pacienta.

K dosažení našich cílů a zajištění těchto tří pilířů nám pomáhají business units, v rámci kterých zajišťujeme řízení životních cyklů produktů B. Braun a obchodní týmy, kteří zabezpečují prodej ve svěřených regionech v rámci celé České republiky.

Intenzivní a všeobecná péče
Nabízíme lékařům, zdravotnickému personálu a managementu nemocnic individuálně navržené koncepty z nabízených produktů a služeb nejvyšší kvality a bezpečnosti. Tato business unit se specializuje na infuzní roztoky, klinickou výživu, regionální anestezii, bezpečnostní periferní katetry, centrální žilní katetry, infuzní a transfuzní sety, objemové náhrady plazmy, infuzní techniku, injekční techniku, příslušenství k infuzi, nově pak též léčiva. B. Braun je členem Asociace výrobců klinické výživy.

Hip Arthroplasty

Chirurgické obory a operační sály
Poskytujeme ucelený soubor výrobků a služeb pro veškeré operační obory − od zajišťění implantátů a chirugických spotřebních materiálů přes komplexní vybavení operačních sálů a centrálních sterilizací až po kvalitní servis. Široké spektrum produktů spadající pod tuto business unit zahrnuje především ortopedický endoprotetický program, spondylochirurgické systémy, neurochirugické a kardiovaskulární speciality, sterilizační kontejnery, motorové a endoskopické systémy, tradiční chirurgická instrumentária, šicí materiály, rukavice pro veškeré operační zákroky a implantabilní porty.

Ambulantní a pacientské služby
Dodáváme zdravotnické prostředky a materiály na mimo/nemocniční trh – pacientům, ambulantním lékařům, ambulantní a stacionární ošetřovatelské péči. Široká a logicky provázaná nabídka výrobků zahrnuje zdravotní prostředky pro diabetiky, stomické pomůcky, prostředky pro péči o chronické i akutní rány, výrobky pro dezinfekci a hygienu, pomůcky pro inkontinenci, lubrikované katetry, sádry a rukavice. Distribuce probíhá přes síť prodejen Zelená hvězda.

Mimotělní očištění krve
Dodáváme kvalitní výrobky a služby pro mimotělní ošetření krve (dialýzu), především pak pro oblast technologií a přístrojového vybavení určených k akutní a chronické dialýze a terapeutické aferéze. Mezi produkty divize B. Braun Avitum patří zejména dialyzátory, dialyzační monitory a dialyzační sety.

B. Braun Avitum je poskytovatelem špičkové nefrologické péče. Na českém a slovenském trhu působí už od roku 1994 a neustále rozšiřuje síť svých dialyzačních středisek, nefrologických ambulancí a transplantačních poraden. Poskytuje komplexní zdravotnickou péči na špičkové úrovni a usiluje o to nejlepší řešení od individuálních zákaznických potřeb přes lékařskou terapii až po celkovou koncepci zákaznického servisu. Naším cílem je prostřednictvím našich služeb přinášet zákazníkům a pacientům dlouhodobý užitek. 

B. Braun Avitum aktuálně provozuje 39 dialyzačních středisek, z toho 23 dialyzačních středisek v České republice a 16 na Slovensku. V obou zemích zaměstnává téměř 700 lidí. 

B. Braun Avitum vlastní multifunkční zdravotnické zařízení B. Braun Omnia ve Slavkově u Brna, kde se nachází domov pro seniory, dialyzační středisko a další odborná lékařská pracoviště. Dále nabízí rehabilitační služby, vodoléčbu nebo masáže, které jsou přístupné nejen místním pacientům, ale také lidem z širšího okolí. 

Společnost neustále rozšiřuje rozsah lékařské péči a kromě nefrologických ambulancí provozuje také síť odborných ambulancí sdružených pod hlavičkou B. Braun Plus

Zdravotní péče

Obraťte se na nás

Další informace

Koncern B. Braun

Koncern B. Braun