Možnosti dnešní ortopedie mě rychle postavily na nohy

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Možnosti dnešní ortopedie mě rychle postavily na nohy

Někdy stačí jedno uklouznutí a osud člověka se ocitne v rukou lékařů. Na jejich úsudku pak závisí celý život.

Třiadvacetiletý Jakub Záhorský uklouznul doslova. Na vandru s kamarády při šplhu na skále mu podklouzla noha a spadl z patnáctimetrové výšky. Lékaři bojovali o jeho život několik dní. Utrpěl rozsáhlá vnitřní poranění, zlomeniny končetin, většiny žeber a hrudní kosti.

Otevřenou zlomeninou na levé ruce, se do Jakubova těla dostaly bakterie, které dokážou zabít člověka během několika desítek hodin. Nebýt bryskního úsudku lékařů a nasazení správných antibiotik, neměl by šanci přežít. Za to, že přežil, mohl také jeho předchozí život. Jakub se aktivně věnoval se kick boxu a zpevněné tělo ho uchránilo od nejhoršího. Odjakživa také miloval auta, už na gymnáziu si přivydělával šoférováním drahých vozů, při studiích na ČVUT auta navrhoval. Úspěchy u zkoušek oslavoval s kamarády ve whisky baru. Nyní veškerou svou energii soustředí na to, aby se uzdravil. 

V nemocnici během dvou týdnů zhubnul přes deset kilogramů. Jeho tělo vydávalo veškerou energii na to, aby se vyléčilo, a Jakub ji nestíhal přijímat. Pil umělou výživu, přítelkyně mu nosila steaky. Týdny v nemocnici, osmnáct operací a podpora blízkých pomohly Jakuba postavit na nohy a rehabilitací postupně rozhýbával jednotlivé části těla. Po čase se ale v jeho kostech na ruce projevila infekce. To, zda ji bude  ještě někdy moci používat, neví. Ale ví, že přežil, že může znovu cestovat, studovat a doufat, že medicína přinese možnost implantovat umělou kost.