Michaela Pospíšilová Pánevní dno je pro ženy velké téma

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Pánevní dno je pro ženy velké téma

Míša Pospíšilová, která je lektorka školy pánevního dna a zároveň ambasadorka produktu Diveen®, který usnadňuje život ženám trpícím stresovou inkontinencí, má vlastní zkušenost s touto zdravotní komplikací.

Přestože na ni určitě nevzpomíná s úsměvem, v její současné praxi je tato vzpomínka zásadní a velmi důležitá. Své svěřenkyně tak Míša dokáže díky své vlastní zkušenosti mnohem lépe motivovat a vysvětlit jim, co pro ně jejich pánevní dno znamená a jak důležité je se o něj dobře starat. Vlastní osobní zkušenost se zdravotní komplikací svěřenkyň je nesmírně důležitá. Míša Pospíšilová, která je lektorka školy pánevního dna a zároveň ambasadorka produktu Diveen®, který usnadňuje život ženám trpícím stresovou inkontinencí, takovou zkušenost má.

Míša Pospíšilová je maminkou dvou malých chlapců. Při porodu prvního synka však došlo k závažným komplikacím a její porod byl kvalifikován jako traumatologický. V ten okamžik však nepříjemná diagnóza nehrála podstatnou roli. Důležitější bylo, že Míša mohla i se synem opustit porodnici a jít domů. Byla šťastná, že má vše spojené s porodem úspěšně za sebou. Nicméně zdravotní komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat. Míša si přála, stejně jako každá žena, aby její tělo bylo po určité době stejně funkční jako před porodem. Po půl roce si troufla pomyslet na to, že už by to mohlo jít, jenže opak byl pravdou. Nic nešlo tak jako dřív.

Míše se intenzivně stupňovaly bolesti zad a byly takřka nesnesitelné. Míša, která byla odjakživa nadšenou sportovkyní a cvičitelkou pilates, nedokázala vůbec pochopit, proč takovými bolestmi trpí. Cítila obrovský tlak v pánvi a měla pocit, že jí vypadnou snad všechny orgány z těla. Nepříjemný únik moči při jakékoliv sportovní aktivitě byl pomyslnou poslední kapkou. Byla mladá, pečovala o sebe i o své tělo, cvičila, a přesto inkontinenci neunikla. Zjistila, že se nemůže věnovat věcem, které má ráda, sportovat, běhat, skákat, prostě nemohla dělat nic, při čem vnitřní tlak způsobí, že moč samovolně uniká. Tyto problémy jí způsobovala diagnóza vyhřeznutí dělohy neboli prolaps. Operaci odmítla, ale bylo jen otázkou času, kdy k ní bude nucena. Míša zažívala zoufalý pocit beznaděje, cítila se nesvá, neustále se kontrolovala a nebyla uvolněná. Hledala informace o potížích, které ji trápily, a cestu na své pánevní „dno“. Neustále se chlácholila myšlenkou, že jako instruktorka pilates a vystudovaná fyzioterapeutka bude brzy v pořádku. Ale nebyla.

Celý článek najdete v Braunovinách