Nastartuje kariéru v B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Programy pro studenty

Studujete a hledáte práci, která vám otevře dveře do pracovního světa ve zdravotnictví? V B. Braun  vítáme svěží nápady a optimismus mladých lidí, kteří stojí na startu své kariéry. Pro studenty jsme otevřeli program B. Braun Start a na něj navazující program B. Braun Potentials.

Studenti mohou získat pestré zkušenosti na různých odděleních. Zkušení kolegové je provedou pracovním prostředím a pomohou jim najít obor, ve kterém se budou cítit jistí. Mnoho našich studentů se již dnes řadí mezi stálé zaměstnance. Přečtěte si příběhy některých z nich.

 

Barbora Bartošová 
B. Braun Potential v sekci HR

„V B. Braunu pracuji téměř dva roky na personálním oddělení, kde jsem si vyzkoušela snad všechny možné HR agendy přes nábor, vzdělávání, zpracování mezd až po vytváření nejrůznějších smluv či spolupráci na zrealizování akvizice. V současné době studuji Vysokou školu ekonomickou, obor Management. Vzhledem k mému zaměření byla větší firma s nadnárodním zázemím a celosvětovým působením jasnou volbou. Práce ve velké společnosti je dle mého názoru ten nejlepší start - v prvé řadě umožní člověku pochopit souvislosti a propojení mezi jednotlivými útvary, v řadě druhé připraví na značnou dynamiku dnešní doby. Zajímavé jsou také výhody v podobě neustálého vzdělávání a rozšiřování obzorů nebo zážitky formou skvělých teambuildingů, večírků a nejrůznějších firmeních akcí. Pokud si chce student ujasnit, na jakou oblast se ve své praxi zaměřit, nesmí se bát a musí zkoušet a objevovat, dokud nenajde to pravé místo. Takové hledání právě velké společnosti usnadňují pomocí např. koleček mezi odděleními, kde student může prakticky nahlédnout do nejrůznějších firemních oblastí a agend. Všem studentům, kteří se rozhodují o své kariéře a třeba tápají, přeji hodně sil, úspěchů a štěstí při svém kariérním i životním hledání!“ 

 

Jakub Černin 
B. Braun Potential v sekci HR 

"B. Braun mi umožnil využít teoretické poznatky, které jsem se naučil ve škole, použít v praxi a zjistit tak, jak „věci opravdu fungují“. Zároveň jsem mohl některé praktické poznatky využít ve škole. V B. Braun jsem se naučil být opravdu zodpovědný za svoji práci a dostal jsem možnost prohlubovat znalosti a praktické zkušenosti v oboru, který mě zajímá. V rámci studentského programu jsem měl možnost zkusit si různé agendy, které spadají do personálního oddělení a poté se profilovat v tom, co mě nejvíce baví. Je skvělé vidět rychle výsledky své práce. Třeba někomu volám, zvu ho na pohovor a potom ho vidím, jak nastupuje - je to dobrý pocit. 

Ačkoliv jsem student, stal jsem se plnohodnotnou součástí týmu. V práci jsem zažil jak stresové situace, kdy bylo potřeba opravdu  zabrat, ale také teambuldingy a novoroční večírky, kde byla skvělá možnost poznat kolegy také více po jejich lidské stránce. "

 

Ester Horovičová
fotografka, oddělení marketingu

Ester se do B. Braun přihlásila před pár lety, reagovala tehdy na pozici brigádnika, kterou jsme vypsali pro oddělení marketingu. Chyběl nám někdo, kdo by nám pomáhal v každodenní agendě, občas vypomáhal na kongresech a jiných akcích. Když jsme křtili stavbu nového pavilonu B. Braun Dialog na Bulovce, Ester se s radostí chopila focení a od té chvíle jako studentka multimédiální komunikace fotí a natáčí pro B. Braun řadu materiálů pro web, katalogy, či kalendář.