ALZHEIMER HOME ze skupiny Penta Hospitals přebírá sociální zařízení Skupiny B. Braun ve Slavkově u Brna

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

ALZHEIMER HOME ze skupiny Penta Hospitals přebírá sociální zařízení Skupiny B. Braun ve Slavkově u Brna

Domov s úsměvem B. Braun Omnia ve Slavkově u Brna se od 1. června stane součástí domovů ALZHEIMER HOME ze skupiny Penta Hospitals. Ta je s téměř třemi tisíci lůžky a třiceti domovy, největším poskytovatelem sociálních služeb v České republice.

Domov s úsměvem ve Slavkově u Brna poskytuje komplexní péči lidem s nefrologickým onemocněním, kteří hledají důstojný domov k naplnění svých zdravotních, sociálních i citových potřeb. Zařízení, vybudované Skupinou B. Braun spojuje pod jednou střechou dialyzační středisko, odborné ambulance, ultrazvukové pracoviště, radiodiagnostické pracoviště a rehabilitační centrum. Poskytovatelem těchto zdravotnických služeb je i nadále Skupina B. Braun. Domov s úsměvem, nově přecházející do sítě Alzheimer Home, nabízí své služby i dalším klientům, kteří potřebují vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, zvláštní režim. 

Díky tomu Domov zapadá i do koncepce zařízení ALZHEIMER HOME. „Naším cílem je poskytovat našim klientům kvalitní odbornou péči a komplexní služby nejen v sociální oblasti, ale i v segmentu zdravotnických služeb. Ideálně pod jednou střechou. A v tomto ohledu domov ve Slavkově u Brna zapadá do naší dlouhodobé koncepce,“ potvrzuje generální ředitelka skupiny Penta Hospitals Barbora Vaculíková. Dlouholeté zkušenosti a stabilní zázemí silné společnosti Penta Hospitals, jejíž jsou domovy ALZHEIMER HOME součástí, jsou tak zárukou dalšího rozvoje slavkovského centra.

ALZHEIMER HOME zachovává stejný rozsah služeb Domova s úsměvem jako doposud. Od 1. června 2023 nabízí 40 lůžek ve 26 pokojích. Celkem 16 lůžek pro osoby se zdravotním postižením a 24 lůžek se zvláštním režimem „Zachování kvality péče o klienty Domova s úsměvem je naší absolutní prioritou, jelikož unikátnost kombinace sociální péče a zdravotnických specializací významně přispívají k vysoké kvalitě péče o rezidenty. Těším se, že ze sítě Alzheimer home uvítáme ve Slavkově v budoucnu více klientů profitující z této specializované zdravotní péče,“ říká MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun. Důležité pro B. Braun bylo zachování personálu Domova, který je velmi erudovaný a empatický. „Pro stávající klienty tak nedojde k žádné výrazné změně, což je pro jejich léčbu i psychickou pohodu zásadní,“ dodává Martin Kuncek. Dialyzační středisko, odborné ambulance i další zdravotnické služby zůstávají v neměnné podobě. Poskytovatelem zdravotní péče je i nadále Skupina B. Braun. 

Obě strany se dohodly, že výši transakce nebudou komentovat.

Ke stažení

Popis Dokument Odkaz
Alzheimer Home ze skupiny Penta Hospitals přebírá sociální zařízení Skupiny B. Braun ve Slavkově u Brna. Personál i zdravotní péče zůstávají. Slavkov u Brna, 1. 6. 2023
pdf (180.8 KB)

Kontakt pro média

Profilový obrázek
Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika