Mobilní tým naočkoval klienty i personál Domova s úsměvem ve Slavkově u Brna

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Mobilní tým naočkoval klienty i personál Domova s úsměvem ve Slavkově u Brna

Šestičlenný mobilní tým lékařů a sester Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dorazil minulý týden do Domova s úsměvem ve Slavkově u Brna. První dávku vakcíny proti onemocnění Covid 19 dostalo až na jednoho klienta, který je aktuálně pozitivní, všech 27 klientů i personál domova.

Očkování podstoupili i zdravotníci Dialyzačního střediska B. Braun Avitum, které sídlí ve stejné budově a poskytuje pravidelná dialyzační ošetření dvěma třetinám klientů Domova s úsměvem.  

Očkovací akci předcházela důkladná příprava se sociálním odborem Jihomoravského kraje, mobilním očkovacím týmem i praktickými lékaři. „Vakcinace proběhla bez komplikací, mobilní tým byl velmi milý, ohleduplný a profesionální. Při odjezdu očkující zdravotníky překvapil spontánní potlesk všech zúčastněných,“ říká Petra Šaňková, vedoucí sestra Domova s úsměvem ve Slavkově u Brna. Druhou dávku vakcíny dostanou klienti i personál v druhé polovině února.

Po druhé dávce by se život celého objektu B. Braun Omnia mohl zase vrátit do živějších kolejí. „Věříme, že vakcinace výrazně přispěje k návratu Domova do běžného režimu. Těšíme se na to, že opět zahájíme kolektivní aktivity typu rukodělné aktivizační činnosti, zpívání či společné čtení,“ vyjmenovává Petra Šaňková. Zjednodušit by se měl také návštěvní režim a mohla by se obnovit i práce s dobrovolníky. „Klientům chybí i návštěvy dobrovolníků, kteří s nimi chodí na procházku, čtou jim nebo si jen tak popovídají. Doufám, že tato spolupráce opět bude brzy pokračovat,“ dodává Petra Šaňková.

V Domově s úsměvem ve Slavkově u Brna, který je určen pro osoby se zdravotním postižením, pracuje 12 sociálních pracovníků a osm zdravotních sester. „Za očkování jsme rádi a já děkuji všem kolegům, že v tomto období držíme pohromadě a jsme oporou pro naše klienty,“ uzavírá vedoucí sestra Domova s úsměvem Petra Šaňková.

Kontakt pro média

Profilový obrázek
Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Ke stažení

Popis Dokument Odkaz
Mobilní tým naočkoval klienty i personál Domova s úsměvem Slavkov u Brna, 4. 2. 2021
pdf (168.1 KB)