Aktualita

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Nemocnice Šumperk kompletně obměnila své operační nástroje, jako první v Česku si je pořídila na „leasing“

Lékaři Nemocnice Šumperk od dnešního dne operují pacienty s novými chirurgickými nástroji. Místo jejich koupě si je ale nemocnice jako první v Česku a ve střední Evropě pronajala od společnosti B. Braun Medical.

Žádný operační zákrok se neobejde bez chirurgického instrumentária. Nástroje přitom musí být v perfektním stavu, tak aby se během operace minimalizovalo riziko komplikací. Nemocnice Šumperk teď přistoupila k neobvyklému kroku. Své staré operační nástroje kompletně vyměnila a 3 483 kusů instrumentária si jako první nemocnice v Česku pronajala od jednoho dodavatele. „Jsme první nemocnicí v zemi, která se rozhodla jít cestou pronájmu operačních nástrojů. Důvodů je několik. Od optimalizace instrumentária a jeho špičkovou kvalitu, přes významnou finanční úsporu až po kvalitní pravidelný autorizovaný servis, který nám firma po dobu pronájmu garantuje. Zajistí tak, že bez jakéhokoliv administrativního zatížení nemocnice a personálu, budou mít naši operatéři nástroje vždy v perfektním stavu,“ říká předseda představenstva Nemocnice Šumperk JUDr. Martin Polach.

Zásadní pro nemocnici je, že se jedná o flexibilní a dlouhodobé řešení, nikoli o jednorázovou dodávku. „Při změně počtu či skladby operačních výkonů zrealizujeme navýšení či vyřazení jednotlivých nástrojů nebo celých operačních sít. Jednoznačně jde o změnu myšlení. Nemocnice totiž neřeší pouze a výhradně cenu nástrojů, ale i dlouhodobost a udržitelnost v souvislosti s dalšími přidanými hodnotami jako je autorizovaný servis, odborné proškolení personálu a další služby na míru potřebám nemocnice,“ říká MUDr. Alan Munteanu, člen vedení Skupiny B. Braun.

Celé znění tiskové zprávy naleznete níže. 

Tisková zpráva

Popis Dokument Odkaz
Tisková zpráva Nemocnice Šumperk
pdf (571.2 KB)