Tisková zpráva

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Novou HR sekci Skupiny B. Braun převzala Iveta Volfová

Za řízení nově vzniklé personální sekce Skupiny B. Braun pro Českou a Slovenskou republiku bude od 1. července odpovědná Iveta Volfová (47). Volfová přechází ze společnosti Alza.cz a bude řídit komplexní oblast HR všech dceřiných společností nadnárodního zdravotnického koncernu B. Braun působících v České republice a na Slovensku.

Nové organizační uspořádání vzniklo rozdělením Právní a personální sekce. "Oblast lidských zdrojů má pro náš úspěch dlouhodobě zásadní význam. Vznikem samostatné sekce potvrzujeme, že řízení lidských zdrojů patří k našim prioritám. Proto vítáme nástup zkušené HR manažerky, od které si slibujeme fungování a rozvoj HR odpovídající našim strategickým cílům. Chceme upevnit naši pozici atraktivního zaměstnavatele, ke kterému se i přes relativně malý počet otevřených pozic hlásí bezmála 3 tisíce zájemců ročně," říká Petr Macoun, člen vedení Skupiny B. Braun CZ/SK.

Největší výzvou je oblast zdravotnictví

Rozhodnutí Ivety Volfové připojit se k B. Braun podpořila i možnost zapojit se do koncernových projektů, které mají v konečném důsledku dopad na všech 63 zemí světa, kde B. Braun působí. V České republice a na Slovensku má Skupina B. Braun více než 800 zaměstnanců. Přes 50 procent z nich má vysokoškolské vzdělání, průměrný věk ve firmě je 45 let.„Věřím, že efektivní HR s moderními prvky řízení se dá rozvíjet i v tradiční firmě s rodinnými německými kořeny. Obzvláště, když už dnes je velmi dobře propojeno s posledními informačními technologiemi,“ říká k nové pozici Iveta Volfová. „Navíc slogan Sharing Expertise ve smyslu sdílení znalostí a zkušeností mezi zaměstnanci, zdravotníky i obchodními partnery celosvětového koncernu, je mi velmi blízký. Na rozvoj lidí kladu velký důraz, a proto budu v nastaveném směřování pokračovat. Mojí bezprostřední prioritou je posílení HR tak, aby dokázalo pružně napomáhat rozvoji našich společností. Dále bych chtěla pokračovat v budování značky B. Braun, a to zejména z pohledu zaměstnavatele," pokračuje Volfová.

Největší výzvou je však oblast zdravotnictví, která je zejména v posledních letech pod velkým personálním tlakem. "I přes moje dlouholeté zkušenosti na trhu HR a ve vedení významných společností je pro mne velkou výzvou zejména náročné odvětví zdravotnictví, které se mne dotkne i prostřednictvím společnosti B. Braun Avitum provozující síť dialyzačních středisek, odborných ambulancí či domovů pro seniory se zdravotním postižením,“ dodává Iveta Volfová.

Iveta Volfová se chystá i nadále propojovat moderní HR trendy s praxí. To, že fungují i v odlišných firemních kulturách, chce ukázat například formou společných přednášek s Markem Premusem, svým nástupcem ve startupově řízené společnosti Alza.cz.

Iveta Volfová

Iveta Volfová (47) je absolventkou VŠE. Začínala jako konzultantka v Deloitte a od roku 1996 stála u založení společnosti T-Mobile Czech Republic (původně RadioMobil). Po téměř desetiletém působení a ročním pobytu v T-Mobile UK v Londýně se přesunula do skupiny PPF, kde zastřešila projekt HR re-engineeringu v Home Credit v Moskvě. Po jeho ukončení nastoupila jako ředitelka lidských zdrojů společnosti PPF a.s. Po narození dcery se dočasně věnovala řízení svojí vzdělávací a konzultační firmy a následně přijala pozici HR ředitelky v Alza.cz. Poté, co předala pozici svému nástupci, přijala výzvu ve Skupině B. Braun. Iveta Volfová působí v oblasti HR přes 20 let, je certifikovaný lektor a pravidelně školí a přednáší na odborná témata z oblasti HR a vedení lidí. Hovoří česky, anglicky a rusky. S manželem vychovávají dvě děti, syna Jakuba (18) a dceru Annu (9). Ve volném čase maluje nebo se věnuje zahradě.
Další informace: http://www.linkedin.com/in/iveta-volfova-3a82922.