Aktuálně

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Odvážný cyklistický tým B. Braun o sedmi členech se tento rok účastní Metrostav handy cyklo maratonu 2019

Závod začal 30. července a celkem se závodu účastní 44 osmi, čtyř a dvoučlenných týmů, jejichž úkolem bude zdolat 2.222 km za 111 hodin. Jedná se o štafetový závod, který se jede nonstop.

Trasa vede kolem celé České republiky, a jeden z úseků vede přes Polsko. Závodníky na trase čekají čtyři časovky, které pojedou ve třech případech na handbikeových trenažérech a jednou si vyzkouší i trenažér pro běžecké lyžování. Prvním vyvoleným se stal náš kolega Petr Gorun (primář DS Ústí n. Orlicí), který byl ve své rozjížďce jednoznačně nejrychlejším. Do cíle budou týmy postupně dojíždět v průběhu soboty 3. srpna na Kampu.

Sedm statečných B. Braun týmu

B. Braun tým se skládá z těchto členů: kapitán Pavel Matýšek (externí specialista pro oblast ortopedie), Dana Kurfiřtová (Manažer pro obchod a marketing ortopedie, spinálních systémů a neurochirurgie), Lída Poláková (aktuálně na mateřské dovolené), Zuzana Polednová (lékařka DS Olomouc), Tereza Tymešová (zdravotní sestra DS Roudnice n. Labem), Petr Gorun (primář DS Ústí n. Orlicí), František Adamec (projektový manažer odborných ambulancí B. Braun Plus). Podle pravidel závodu musí každý tým doplnit alespoň jeden handicapovaný sportovec, a proto se k našemu týmu připojila handbikerka, úspěšná paralympionička a ambasadorka B. Braun pro život Kateřina Antošová.

Každý tým má taky svého patrona, pro kterého závod jedou. Pro tento rok se patronkou B. Braun týmu stala naše kolegyně Martina Ruská, která pracovala v Domově s úsměvem ve Slavkově u Brna jako vrchní sestra. V září 2017 se však stala obětí těžké dopravní nehody, při které mimo dalších vážných zranění utrpěla devastující poranění levé ruky, které vedlo k nevyhnutelné amputaci v lokti. "Nabídka stát se patronkou cyklistického týmu B. Braun mě potěšila hlavně proto, že jsem v minulosti sama ráda jezdila na kole," dodává Martina.