Projekt Pacientská cesta poprvé v Česku.  Zkracuje hospitalizaci, přináší kvalitnější péči i finanční úspory. 

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Projekt Pacientská cesta poprvé v Česku. Zkracuje hospitalizaci, přináší kvalitnější péči i finanční úspory.

Prvních 41 pacientů, kteří se chystají na výměnu kolenního či kyčelního kloubu, úspěšně vstoupilo do tzv. Pacientské cesty. Jde o soubor mnoha na sebe navazujících kroků, které jsou odzkoušeny ve dvacítce nemocnic v 5 zemích světa.

„Systém dokáže snížit hospitalizaci pouze na 5 dní, díky speciálnímu managementu bolesti pár hodin po operaci pacienta staví na nohy, snižuje riziko komplikací a přináší nemocnicím zásadní úspory,“ vysvětluje princip Alan Munteanu, člen vedení Skupiny B. Braun, která s tímto konceptem do Česka přichází. Prvním pracovištěm v Česku, které Pacientskou cestu v ortopedii začalo aplikovat, je Ortopedické oddělení Nemocnice Šumperk. V tuto chvíli je tam v procesu Pacientské cesty 41 pacientů, které čeká totální endoprotéza kyčle nebo kolene.

„Už na začátku roku jsme absolvovali tzv. OrthoScan, kdy nezávislí auditoři dopodrobna zmapovali veškeré procesy na našem oddělení a vypracovali podrobný medicínský i organizační plán optimalizace. Reálně jsme pak Pacientskou cestu spustili na začátku září,“ vypočítává primář Ortopedického oddělení nemocnice Šumperk Ján Debre. Nejdůležitější byly reakce samotných pacientů. „Čekal jsem, že výsledek po operaci bude dobrý, ale když pacienta postavíte na nohy 4 hodiny po výměně kyčle a on řekne: doktore, to je skvělý, stojím a nic mě nebolí, tak to je fakt pecka. Navíc je to pro pacienty ohromná motivace pro další dny, kdy bolest přichází a je potřeba rehabilitovat,“ říká primář Ján Debre.

Ke stažení

Popis Dokument Odkaz
Projekt Pacientská cesta poprvé v Česku. Zkracuje hospitalizaci, přináší kvalitnější péči i finanční úspory. Šumperk, 5. 11. 2021
pdf (231.6 KB)

Kontakt pro média

Profilový obrázek
Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika