Aktualita

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Sepse jako ústřední téma 21. ročníku Colours of Sepsis

Již po jednadvacáté proběhlo na konci ledna v Clarion Congress Hotel Ostrava mezinárodní setkání specialistů intenzivní medicínu na kongresu Colours of Sepsis. Stejně jako loňský rok i ten letošní byl plný zajímavých novinek, přednášek a tematických interaktivních workshopů.

Workshop: Jak bezpečně provádět kontinuální eliminační metody

Zahájili jsme 21. ročník Colours of Sepsis workshopem Jak bezpečně provádět kontinuální eliminační metody, kdy si účastnici na základě reálných situací a za pomoci systému OMNI  vyzkoušeli, jak bezpečně provádět kontinuální eliminační metody na základě reálných situací za pomoci systému OMNI. Na ukázkách procesu léčby si mohli odpovědět například na otázky spojené se správným načasováním (zahájením či nezahájením), cévními přístupy, volbou metody či principy regionální citrátové antikoagulace. V hlavních rolích se představili MUDr. Ing. Jan Beneš a MUDr. Jiří Chvojka, Ph.D.

Skupiny posluchačů se aktivně do workshopu zapojily a na závěr se strhla lavina různých otázek. „Od kurzu jsem očekávala prohloubení svých znalostí. OMNI již na pracovišti máme, a tak jsem se chtěla dozvědět, jaké jsou možnosti a jak se dá OMNI celkově využít,“ říká účastnice workshopu zdravotní sestra Bc. Dominika Filipová z Fakultní nemocnice Olomouc. Cíl byl tedy jasný ‒ získat maximum informací, aby byla práce s OMNI zase o kus jednodušší. 

Workshop: Umíme se bránit profesionálním nákazám?

Formou interaktivního workshopu připomněla Skupina Bezpečnost personálu pod záštitou Aesculap Akademie účastníkům možnosti ochrany před možnými riziky práce na jednotce intenzivní péče (JIP), naučila je správně využívat osobní ochranné prostředky i bezpečné postupy ošetřovatelské péče. Na jejich ošetření čekali celkem čtyři různí pacienti…

Sympozium: Vitaminy v parenterální výživě – nové možnosti

I následující den byl kongres Colours of Sepsis v plném proudu a my se vydali na další zajímavé sympozium, tentokrát skryté pod názvem Vitaminy v parenterální výživě, kde byla mimo jiné představena i novinka v podobě multivitaminu Viant. Příjemné na sympoziu bylo, že se na téma parenterální výživy zaměřilo multioborově ve třech přednáškách. Ujali se jich prof. MUDr. Zdeněk Zadák, CSc., doc. MUDr. Helena Lahoda Brodská, Ph.D., a PharmDr. Michla Janů, Ph.D.