Tisková zpráva

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

V Olomouci se otevřelo nově zrekonstruované dialyzační středisko s rozšířenou ambulantní péčí

Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Olomouci prošlo rozsáhlou rekonstrukcí s investicí přes 12 milionů korun. Přestavba dialýzy probíhala za nepřetržitého provozu.

Rozšíření ordinačních hodin i kapacity dialyzačního střediska

Olomoucké středisko B. Braun je umístěno v OC Olomouc City v městské části Řepčín. Přestavba trvala od března 2019 a skončila o prázdninách. Kapacita dialyzačního střediska je navýšena na 13 dialyzačních míst, které jsou vybaveny nejmodernějšími přístroji. Velkým přínosem je také přístup do střediska přímo z parkoviště, pacienti nemusejí procházet nákupním centrem. Bezbariérovost všech prostor je samozřejmostí. Kompletní přestavbou prošlo i technické zázemí střediska včetně elektroinstalací, vzduchotechniky a vodovodních rozvodů.

Dialýza, ambulantní péče i příprava na transplantaci

Kapacita dialyzačního střediska je 13 dialyzačních křesel. O bezmála tři desítky pacientů, kteří chodí na dialýzu třikrát týdně na 4-5 hodin, a takřka tři stovky ambulantních pacientů se stará desetičlenný tým zdravotníků. „Kromě výhodné dostupnosti s možností vlastního parkování, moderního vybavení a vstřícného personálu, je hlavním benefitem pro pacienty především kvalita. Středisko spadá do sítě 40 dialýz v ČR a SR a zároveň pod křídla nadnárodního koncernu provozujícího dialýzy po celém světě,“ vysvětluje MUDr. Vladimír Vojanec, šéflékař sítě dialyzačních středisek a odborných ambulancí B. Braun. Dialyzační středisko poskytuje hemodialýzu, hemodiafiltraci, peritoneální (břišní) dialýzu a zprostředkovává i prázdninové dialýzy. 

Celou zprávu si můžete přečíst v Braunovinách