Cvičení s therabandem

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Protažení prsních svalů

Gumu máme omotanou přes ruce. Vzpažíme, nadechneme se a s výdechem se snažíme paže dávat více dozadu. Trup je stále rovný, nezakláníme se. Několikrát prodýcháme.
Opakujeme 3-5x.

Theraband je cvičební pomůcka, která vypadá jako gumový pás. Je vyrobena z přírodního latexu. Při natahování zesiluje kladený odpor, což umožňuje zvýšit zátěž i intenzitu cvičení.

Posilování mezilopatkových svalů

Jsme ve stoji nebo sedu a gumu máme omotanou přes ruce. Vzpažíme ruce, pokrčíme lokty, gumu máme za zády. Při výdechu natahujeme jednu ruku v lokti. Při nádechu ruku krčíme. Ruce prostřídáme. Opakujeme 3-5x.

CORE III.

Jsme ve stoji, gumu omotáme přes ruce. Ruce máme před tělem. S nádechem jde jedna ruka do vzpažení a s výdechem zpět. Těžší varianta – totéž plus pokrčíme opačnou nohu v koleni. Opakujeme 3-5x.

Posilování svalů horních končetin

Sedíme na lavičce, střed gumy vložíme pod hýždě. Uchopíme konce gumy a dáme ruce za hlavu. Lokty jsou ohnuté a s výdechem táhneme ruce až nad hlavu do vzpažení. S nádechem jdeme do výchozí pozice. Opakujeme 3-5x.

Kompenzace svalových dysbalancí

Sedneme si a navineme theraband na ruce. Lokty jsou u těla ohnuté v úhlu na 90 stupňů. Dlaně máme proti sobě. S výdechem rozevíráme předloktí od těla. S nádechem jdeme zpět. Opakujeme 3-5x.