Posilování břišních svalů

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Posilování přímého břišního svalu

Lehneme si na záda, nohy opřeme o lavičku nebo sami držíme nohy v úhlu 90 stupňů kyčel–koleno. Ruce máme podél těla nebo za hlavou. Při výdechu předkláníme hlavu a horní část trupu. Opakujeme podle své kondice.

Posilování břišních svalů

Lehneme si na břicho. Zvedneme trup od podložky a zpevníme. Ruce jsou natažené. Při výdechu krčíme pravé koleno směrem k levé ruce. Během nádechu se noha vrací zpět do natažení. Nohy střídáme. Opakujeme podle své kondice.

Posilování břišních svalů s overballem

Lehneme si na záda, pokrčíme nohy a overball držíme mezi kotníky. S výdechem natahujeme nohy v kolenou, chodidla směřují vzhůru. S nádechem kolena krčíme. Opakujeme podle své kondice.

Overball je speciální gumový měkký míč, který má průměr kolem 25–30 centimetrů. Nafukuje se zhruba do jedné poloviny až dvou třetin. Čím více je nafouknutý, tím intenzivnější cvičení je. 

Posilování šikmých břišních svalů

Lehneme si na záda, nohy opřeme o lavičku nebo je sami držíme v úhlu 90 stupňů kyčel–koleno. Ruce máme podél těla nebo za hlavou. Při výdechu jdeme šikmo do předklonu – levá ruka k pravému koleni a opačně. Opakujeme podle své kondice.

Posilování hlubokých břišních svalů

Lehneme si na záda, nohy opřeme o lavičku nebo je sami držíme v úhlu 90 stupňů kyčel–koleno. Ruce zkřížíme a položíme na stehna. S výdechem tlačíme dlaněmi do kolen – levá ruka do pravého a pravá ruka do levého kolene. Opakujeme podle své kondice.