Uvolnení krční páteře

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Protažení trapézového svalu

Sedneme si na židli, pravou rukou se chytneme podsedáku, levou ruku položíme na pravé ucho. Provedeme úklon hlavy doleva, nádech. S výdechem se snažíme zvětšit úklon hlavy doleva. Cvik provedeme stejně i na druhou stranu, nejméně 3x.

Protažení zdvihače lopatky

Sedneme si na židli, levou rukou se chytneme podsedáku, pravou ruku položíme na temeno hlavy. Provedeme rotaci hlavy doprava, předklon hlavy. Nádech. S výdechem zvětšujeme předklon s rotací. Cvik provedeme stejně i na druhou stranu, nejméně 3x.

Protažení svalů na přední straně krku

Sedneme si na židli, ruce položíme na pravou klíční kost a otočíme hlavu doleva. Nádech, oči se podívají doleva. Výdech, oči se podívají doleva a dozadu. Cvik provedeme stejně i na druhou stranu, nejméně 3x.

Protažení svalů na zadní straně krku

Sedneme si na židli, propleteme prsty a položíme je na temeno hlavy. Hlavu předkloníme, nádech. S výdechem zvětšujeme předklon hlavy. Opakujeme 3x.

Cvik "šuplík"

Sedneme si na židli, položíme prst na bradu. Nádech. S výdechem tlačíme prstem na bradu a zasouváme ji („zasouváme šuplík“). Uvolníme tlak a krční páteř se vrací do výchozí pozice. Opakujeme 3x.

Půlkruh hlavou

Posadíme se, provedeme půlkruh hlavou od jednoho ramene k druhému (ne do záklonu). Poté zůstaneme v krajní poloze a provedeme kývání hlavy (ano, ano a ne, ne). Opakujeme nejméně 3x.