Tiskové centrum Skupiny B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Kontakt pro média

Profilový obrázek
Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Aktuální novinky

Hledat v novinkách:
Filtr časového intervalu
Hledání
 • Počet transplantací ledvin u pacientů B. Braun Avitum vzrostl meziročně skoro o 14 %

  Počet pacientů sítě dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum CZ/SK, kterým lékaři v roce 2017 transplantovali ledvinu, vzrostl meziročně o 13,7 %. „To, kolik v daném roce bude odtransplantováno našich pacientů, můžeme ovlivnit jen nepřímo a to tím, že se snažíme, aby všichni pacienti, kteří splňují medicínská kritéria, byli zařazeni na čekací listinu. Snažíme se vždy prověřit všechny potenciální adepty. A třeba v minulém roce jsme vyšetřili za tímto účelem téměř dvojnásobný počet pacientů, než který byl pak výsledně doporučen transplantačními centry k zařazení. V tuto chvíli je připraveno a čeká na transplantaci 126 našich pacientů“ říká vedoucí lékař dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Vladimír Vojanec. Zatímco v roce 2016 byla ledvina v Česku a na Slovensku transplantována 81 pacientům B. Braun Avitum, v roce 2017 jich bylo celkem 92.

  Další informace
 • Václav Moravec moderoval talkshow na kongresu ČSARIM

  Václav Moravec z České televize moderoval talkshow na kongresu ČSARIM 2019, kterou pořádala divize Hospital Care.

  Další informace
 • Rok 2019: Měření kvality dialyzačních ošetření a odměny pro ty, co nadstandardní kvalitu splňují

  Slogan Světového dne ledvin 2019 „Zdraví ledvin pro všechny a na celém světě“ získal pro české dialyzované pacienty konkrétní rozměr. Dialyzační střediska mají od 1.1.2019 možnost získat při splnění kvalitativních kritérií finanční odměnu.

  Další informace
 • Agrese ve zdravotnických zařízeních je celosvětový problém. V případě mimořádné situace je nejlepší útěk.

  Podle údajů WHO je 8–38 % zdravotníků vystaveno fyzickému násilí od pacientů nebo jejich příbuzných. Většina ostatních pak čelí verbálním útokům. Některá zdravotnická zařízení v USA a západní Evropě již přistupují k instalaci detektorů kovů při vstupech do nemocnic. V ČR se podle výzkumu stalo terčem verbálního nebo fyzického útoku 90 % zdravotníků. „V kurzech učíme, jak nejlépe na násilí reagovat. V případě mimořádné situace je rozhodně nejlepším řešením útěk,“ říká lektor Jaroslav Pekara z Aesculap Akademie, která kurzy pro zdravotníky proti násilným pacientům pořádá.

  Další informace
 • Certifikáty za ochranu před kontaminací cytostatiky míří do FN Brno a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze

  Certifikáty bezpečnosti a kvality za zásadní zvýšení ochrany zdravotnického personálu a pacientů před chemickou kontaminací při přípravě a aplikaci cytotoxických léčiv dnes převzaly FN Brno a VFN v Praze.

  Další informace
Načítání obsahu...

Došlo k chybě. Zkuste to znovu.