Tiskové centrum Skupiny B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Kontakt pro média

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Aktuální novinky

Hledat v novinkách:
Filtr časového intervalu
Hledání
 • FN Brno poprvé operovala s novým páteřním systémem

  Fakultní nemocnice Brno jako první na světě operovala dětskou skoliózu pomocí nového páteřního systému Ennovate. Dívce ve věku 15 let byl voperován systém implantátů vyvinutý německou společností B. Braun. „Systém Ennovate splňuje nejmodernější požadavky dnešní doby. Čím modernější totiž instrumentárium je, tím lepší, trojdimenzionálně kvalitnější a bezpečnější je i korekce páteře,“ vysvětluje světový specialista na deformity páteře u dětí a přednosta Ortopedické kliniky prof. MUDr. Martin Repko, který operaci provedl. Systém Ennovate byl ve spolupráci s českou ortopedickou klinikou vyvinut pro operace páteří po celém světě a právě FN Brno jako první s tímto systémem i operovala.

  Další informace
 • Chirurgická ambulance v Brně - Josefské navyšuje po rekonstrukci kapacitu

  Chirurgická ambulance B. Braun v Brně – Josefské prošla během letošního října rozsáhlou rekonstrukcí za 1,6 milionu korun. Zároveň navyšuje také kapacitu možností aplikace infuzní terapie. O tu je totiž stále větší zájem. „Záleží nám na našich pacientech, a proto jim chceme nabídnout adekvátní prostředí. Prostředí, které je moderní, na úrovni dnešní doby a ve kterém se budou cítit příjemně,“ říká MUDr. Petr Novák, traumatolog a vedoucí lékař chirurgické ambulance B. Braun v Brně.

  Další informace
 • Ústřední vojenská nemocnice a Domažlická nemocnice jsou letošními držiteli ocenění Nemocnice pro život

  Za pozitivní přístup k pacientům si letos cenu Nemocnice pro život odnášejí Ústřední vojenská nemocnice Praha v kategorii Fakultní nemocnice a Domažlická nemocnice a.s. v kategorii Nemocnice.

  Další informace
 • Stomické poradny B. Braun nabízejí pomoc v současné pandemické situaci

  Obáváte se v současné pandemické krizi omezené dostupnosti zdravotní péče? Nemusíte. Stomické poradny B. Braun jsou tu pro vás.

  Další informace
 • Dialýzy jsou na pacienty s COVID 19 připraveny

  Dialyzační střediska sítě B. Braun Avitum jsou připravena ve svých prostorech dialyzovat pacienty i s onemocněním COVID 19. Péči o tyto pacienty zajišťuje důkladně proškolený zdravotnický personál. „Zkušenosti, jak se o tyto pacienty starat, aniž by personál nebo ostatní pacienti podstupovali vysoké riziko přenosu infekce, jsme získali na jaře. V současnosti pracujeme na 23 našich dialýzách v Česku s celkem 10 pozitivními pacienty. Situace zatím zvládáme,“ říká ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.

  Další informace
Načítání obsahu...

Došlo k chybě. Zkuste to znovu.