Tiskové centrum Skupiny B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Kontakt pro média

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Aktuální novinky

Hledat v novinkách:
Hledání
 • Charitativní adventní večer

  Dne 27. listopadu proběhl ve zrekonstruovaném Národním muzeu charitativní večer. Skupina B. Braun na něm předala Nadaci Dobrý anděl šek v celkové hodnotě 304 600 Kč.

  Další informace
 • Nové trendy a komplikace urogynekologické léčby

  První čtvrtek v prosinci se již tradičně nesl v duchu celostátní konference s mezinárodní účastí neboli XXVIII. české urogynekologie 2019. Tentokrát nechyběli ani zástupci Skupiny B. Braun.

  Další informace
 • Agrese ve zdravotnických zařízeních je celosvětový problém. V případě mimořádné situace je nejlepší útěk.

  Podle údajů WHO je 8–38 % zdravotníků vystaveno fyzickému násilí od pacientů nebo jejich příbuzných. Většina ostatních pak čelí verbálním útokům. Některá zdravotnická zařízení v USA a západní Evropě již přistupují k instalaci detektorů kovů při vstupech do nemocnic. V ČR se podle výzkumu stalo terčem verbálního nebo fyzického útoku 90 % zdravotníků. „V kurzech učíme, jak nejlépe na násilí reagovat. V případě mimořádné situace je rozhodně nejlepším řešením útěk,“ říká lektor Jaroslav Pekara z Aesculap Akademie, která kurzy pro zdravotníky proti násilným pacientům pořádá.

  Další informace
 • Aesculap Akademie uvádí kurz Aktuální právní otázky v praxi nemocnic

  Na konci listopadu se v budově B. Braun Dialog konalo školení Aesculap Akademie Aktuální právní otázky v praxi nemocnic a právní podniková kancelář.

  Další informace
 • Zdravotníci jsou v nemocnicích vystaveni riziku kontaminace cytostatiky

  Zdravotníci ve slovenských nemocnicích jsou vystaveni riziku kontaminace toxickými cytostatickými léčivy podávanými při chemoterapii. Potvrdil to Pilotní monitoring Slovenska realizovaný v rámci mezinárodního projektu Masarykova onkologického ústavu a RECETOX ve čtyřech nemocnicích na Slovensku. „Ze všech odebraných vzorků bylo 58,4 % pozitivních. Průměrné hodnoty u většiny pozitivních vzorků překročily doporučené limity,“ komentovala výsledky PharmDr. Lenka Doležalová, vedoucí úseku přípravy cytotoxických léčiv z Ústavní lékárny Masarykova onkologického ústavu v Brně.

  Další informace
Načítání obsahu...

Došlo k chybě. Zkuste to znovu.