Tiskové centrum Skupiny B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Kontakt pro média

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Aktuální novinky

Hledat v novinkách:
Filtr časového intervalu
Hledání
 • Herec Karel Zima žije po darování ledviny zdravěji a vyzývá širokou veřejnost k očkování a prevenci

  Herec Karel Zima, který daroval svému kamarádovi ledvinu, dostal jako rizikový pacient první očkovací dávku a vyzývá širokou veřejnost k očkování i ledvinové prevenci. „Chtěl bych vyzvat všechny, kteří s očkováním váhají, aby se naočkovat nechali. Je to dle mého jediná cesta, jak se z koronavirové sloty dostat,“ říká ambasador nadcházejícího Světového dne ledvin Karel Zima.

  Další informace
 • Trasujeme i testujeme sami. Jsme připraveni sami i očkovat

  Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová.

  Další informace
 • Přes covid-19 zvládla dialýza v Teplicích nadprůměrný počet transplantací

  Ačkoliv počet transplantovaných ledvin v roce 2020 klesl v ČR kvůli pandemii koronaviru zhruba o 10 %, Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Teplicích hlásí mimořádná čísla. Loni se podařilo v Teplicích připravit a v IKEM následně transplantovat 8 pacientů. „Musím poděkovat jak odvážným pacientům, tak důslednému personálu, že se nenechali covidem zastavit. Je to nadprůměrný výsledek, který v první řadě zvedá kvalitu života našich pacientů,“ komentuje počet transplantací MUDr. František Švára, vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Teplicích.

  Další informace
 • Představujeme nové webináře věnované pacientům s míšní lézí a poškozením mozku a nervů

  Ve spolupráci s odborníky a pacientskými organizacemi jsme připravili nové webináře, které se specificky zaměřují na pacienty s míšní lézí nebo poškozením mozku a nervů. Koncem února jsme poprvé do programu kurzů Aesculap Akademie zařadili online seminář pro zdravotní sestry, terapeuty, asistenty a peer mentory, jehož hlavním cílem bylo seznámit osoby pečující o pacienty s míšní lézí s přínosem pravidelné ambulantní péče, výhodami čisté intermitentní katetrizace, problematikou prevence dekubitů a se správným způsobem jejich ošetření a léčby.

  Další informace
 • Stomické poradny B. Braun - místo, kde se o vás postarají

  V březnu 2020 jsme slavnostně otevřeli v budově moderní kliniky Campus v Brně odborné ambulance, poskytující klientům urologickou, nefrologickou či nutriční péči včetně poradenství. Komplexnost péče doplňují specializované poradny – stomická poradna a poradna pro léčbu chronických ran.

  Další informace
Načítání obsahu...

Došlo k chybě. Zkuste to znovu.