Tiskové centrum Skupiny B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Kontakt pro média

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Aktuální novinky

Hledat v novinkách:
Filtr časového intervalu
Hledání
 • Varování před podvody s dodávkami zdravotnických prostředků určených k vakcinaci

  Neznámé osoby ve zvýšené míře zneužívají pandemické situace se zajištěním dodávek pro vakcinaci a předkládají našim zákazníkům falešné nabídky injekčních stříkaček a dalších zdravotnických prostředků, přičemž vyžadují zálohovou platbu a dodávku pak neuskuteční. Zaznamenali jsme obchodní dokumenty se zfalšovanými podpisy zaměstnanců B. Braun, proto prosíme o velkou obezřetnost.

  Další informace
 • Poprvé v ČR byl pacientovi odstraněn CO2 mimotělně pomocí systému OMNI

  Extracorporeal CO2 Removal (ECCO2R) je minimálně invazivní mimotělní odstranění CO2 a slouží jako relativně nová metoda pro podporu funkce plic. Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny použila tuto metodu poprvé v ČR v prosinci 2020 pomocí přístroje OMNI (výrobce B. Braun) s patentovaným setem OMNIset ECCO2R.

  Další informace
 • Ve Fakultní nemocnici v Motole poprvé operovali nádor ucha digitálním 3D mikroskopem AEOS

  Operatéři FN v Motole tento týden provedli unikátní operaci nezhoubného, avšak život ohrožujícího, nádoru sluchového nervu. Při odstranění nádoru postupovali motolští lékaři méně obvyklou cestou přes ucho a spánkovou kost a úplně poprvé na tento typ operace použili 3D digitální mikroskop. „Přístroj AEOS nám přináší ojedinělý pokrok v technice zobrazení. Operuje se v 3D brýlích a operační pole sledujeme na velké LCD obrazovce. 3D mikroskop se dá mimo jiné s obrovskou výhodou využít také u Covid 19 pozitivních pacientů,“ vysvětluje prof. MUDr. Jan Plzák, přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK a FN Motol.

  Další informace
 • Stomické poradny – symbol kvality a péče

  Chirurgická ambulance B. Braun Plus Praha – Budějovická, která funguje již druhým rokem, nedávno ošetřila svého již stého pacienta se stomií. Stým pacientem se stala Kateřina Misiková a my jsme se jí zeptali na její rytmus se stomickou sestrou i na to, jak si pochvaluje služby chirurgické ambulance B. Braun Plus.

  Další informace
 • Mobilní tým naočkoval klienty i personál Domova s úsměvem ve Slavkově u Brna

  Šestičlenný mobilní tým lékařů a sester Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dorazil minulý týden do Domova s úsměvem ve Slavkově u Brna. První dávku vakcíny proti onemocnění Covid 19 dostalo až na jednoho klienta, který je aktuálně pozitivní, všech 27 klientů i personál domova.

  Další informace
Načítání obsahu...

Došlo k chybě. Zkuste to znovu.