Tiskové centrum Skupiny B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Aktuální novinky

Hledat v novinkách:
Filtr časového intervalu
Hledání
 • Až 95 % lidí si myje ruce špatně a až 80 % infekcí se šíří špinavýma rukama

  Ačkoliv se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) šíří až 80 % infekcí špinavýma rukama, je doposud hygiena rukou laickou veřejností i odborníky podceňovaná. Na 5. května připadá již 9. rokem WHO iniciovaný Světový den hygieny rukou, který vyzdvihuje význam správně prováděné hygieny rukou jako preventivního opatření.

  Další informace
 • Preventivní vyšetření ledvin letos odhalilo více nemocných

  Preventivní vyšetření v síti Dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum na Světový den ledvin 8. 3. 2018 zachytila o 11 % více lidí s podezřením na onemocnění ledvin.

  Další informace
 • V Bratislavě – Vrakuni vzniká nové dialyzační středisko s komplexem odborných ambulancí pod jednou střechou

  Lidé z Vrakuni budou mít od dubna k dispozici pod jednou střechou nové dialyzační středisko a několik odborných ambulancí. Společnosti B. Braun Avitum se podařilo v Bratislavě vybudovat druhou dialýzu, o kterou dlouhodobě usilovala.

  Další informace
 • Počet transplantací ledvin u pacientů B. Braun Avitum vzrostl meziročně skoro o 14 %

  Počet pacientů sítě dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum CZ/SK, kterým lékaři v roce 2017 transplantovali ledvinu, vzrostl meziročně o 13,7 %. „To, kolik v daném roce bude odtransplantováno našich pacientů, můžeme ovlivnit jen nepřímo a to tím, že se snažíme, aby všichni pacienti, kteří splňují medicínská kritéria, byli zařazeni na čekací listinu. Snažíme se vždy prověřit všechny potenciální adepty. A třeba v minulém roce jsme vyšetřili za tímto účelem téměř dvojnásobný počet pacientů, než který byl pak výsledně doporučen transplantačními centry k zařazení. V tuto chvíli je připraveno a čeká na transplantaci 126 našich pacientů“ říká vedoucí lékař dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Vladimír Vojanec. Zatímco v roce 2016 byla ledvina v Česku a na Slovensku transplantována 81 pacientům B. Braun Avitum, v roce 2017 jich bylo celkem 92.

  Další informace
 • Společně s vámi chráníme a zlepšujeme zdraví lidí v České a Slovenské republice již 25 let

  Historie Skupiny B. Braun sahá až do února roku 1993, kdy společnost vstoupila na český a slovenský trh a dnes jsme pro Česko a Slovensko již 25 let zárukou špičkových zdravotnických materiálů, lékařských přístrojů, zdravotnických technologií, služeb a jedinečné odborné zdravotnické a dialyzační péče. S téměř 900 zaměstnanci a velkým množstvím klientů si tímto chceme společně připomenout a oslavit toto významné jubileum.

  Další informace
Načítání obsahu...

Došlo k chybě. Zkuste to znovu.

Kontakt pro média

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika