Syrovátková bílkovina  vím víc

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Syrovátková bílkovina: Kulturista

Syrovátkovou bílkovinou proti ztrátě svaloviny.

 

Je všeobecně známo, že bílkoviny jsou důležité pro růst svalů. Atleti i kulturisté si velmi oblíbili protein ve formě proteinových koktejlů. Proč je ale tato makromolekula tak důležitá i pro vás?

 

Co je syrovátková bílkovina?

Abychom lépe pochopili výhody syrovátkové bílkoviny, musíme se trochu blíže podívat na její složení. Syrovátková bílkovina čítá 20 % všech bílkovin obsažených v kravském mléce a počítá se mezi nejkvalitnější proteiny, protože se v ní vyskytuje vysoká koncentrace specifických aminokyselin jako BCAA (kyseliny s rozvětveným řetězcem). Kvalita proteinu je důležitá pro získání a udržování svalové hmoty a tu onkologičtí pacienti ztrácejí z mnoha důvodů, třeba kvůli menší fyzické aktivitě nebo zánětu.

Syrovátková bílkovina je snadno stravitelná a rychle se vstřebává. Ihned po jídle zvyšuje syrovátková bílkovina koncentraci BCAA aminokyselin v krvi a syntézu svalového proteinu.

Schopnost přispívající k růstu a udržení svalové hmoty je důvod, proč by měl ve vašich stravovacích plánech hrát syrovátkový protein důležitou roli.

Proč je syrovátková bílkovina tak užitečným pomocníkem?

Kulturisté na syrovátkovou bílkovinu spoléhají z dobrého důvodu. Podporuje rozvoj svalové hmoty, a to je hlavní důvod, proč by neměla chybět ve vaší výživě.

Zjistilo se, že doplnění syrovátkové bílkoviny je v nutričním režimu onkologických pacientů velmi významné. Zlepší se jejich nutriční stav, zpomalí se ztráta svalové hmoty (sarkopenie).