B. Braun podporuje Světový den ledvin

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Druhý čtvrtek v březnu patří prevenci 

Mezinárodní federace pro onemocnění ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost každoročně vyhlašují na druhý čtvrtek v měsíci Světový den ledvin. B. Braun již několik let podporuje osvětu a prevenci a v tento den vždy otvírá své ambulance a dialyzační střediska široké veřejnosti k preventivním prohlídkám. Kdokoliv má tak možnost nechat se zdarma a bez objednání vyšetřit.

Proč je důležitá prevence?

Ledviny jsou párový orgán o velikosti jedné sevřené pěsti a jejich hlavní funkcí je očištění krve od odpadních látek, které se z těla  vylučují močí. Rovněž udržují optimální hladinu tekutin v těle. Pro lidský organismus jsou nezbytné stejně jako srdce či plíce. Onemocnění ledvin má vliv na vznik dalších, především kardiovaskulárních onemocnění.

Nemocné ledviny nebolí

Chronické onemocnění ledvin pacienta obvykle nebolí. Mezi projevy onemocnění ledvin patří například krev v moči, otoky nohou, únava, vyšší krevní tlak nebo časté močení (zejména v noci). Čím dříve je nemoc ledvin diagnostikována, tím jednodušší je léčba, a tím nižší je riziko výskytu přidružených onemocnění. 

Otestujte se online

Máte zdravé ledviny? Udělejte si na stránkách www.ledvinovakalkulačka.cz rychlý test, ať víte, zda je vhodné navštívit lékaře a přijít na vyšetření. 

Preventivní vyšetření v obrazech