Tiskové centrum Skupiny B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Kontakt pro média

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Aktuální novinky

Hledat v novinkách:
Filtr časového intervalu
Hledání
 • ONCA workshop Prague

  Zkušenosti s konkrétními opatřeními a projekty směřující k řešení problému s optimální výživou pacientů i občanů si vyměnili v rámci mezinárodní implementační konference Optimal Nutricion Care for All – Optimální nutriční péče pro všechny (ONCA) zástupci pacientských organizací, poskytovatelů sociální péče , výrobců klinické výživy, lékařů, ministerstva zdravotnictví a politiků na půdě Senátu v Praze. Akce proběhla pod záštitou Senátu ČR, ministra zdravotnictví ČR a Evropského parlamentu.

  Další informace
 • ONCA Workshop Prague: nedostatečná výživa pacientů snižuje šanci na jejich uzdravení a prodražuje léčbu

  Zkušenosti s konkrétními opatřeními a projekty směřující k řešení problému s optimální výživou pacientů i občanů si vyměnili v rámci mezinárodní implementační konference Optimal Nutricion Care for All – Optimální nutriční péče pro všechny (ONCA) zástupci pacientských organizací, poskytovatelů sociální péče, výrobců klinické výživy, lékařů, ministerstva zdravotnictví a politiků na půdě Senátu v Praze. Akce proběhla pod záštitou Senátu ČR, ministra zdravotnictví ČR a Evropského parlamentu. „Malnutrice je naprosto zásadní téma. Pokud půjdeme až k těm hraničním případům, může v důsledku špatné výživy například pacient s intenzivním zánětem zemřít do dvou až tří týdnů. Tělo má větší spotřebu bílkovin a pokud je nedostane, vezme si je ze svalů. Pacient dostane zápal plic, není už schopen si ani odkašlat a umírá. Tato smrt je pak okolím mylně interpretována. Přitom bylo možné tomu zabránit,“ ilustruje problém vědecký sekretář Společnosti klinické výživy a intenzivní metabolické péče (SKVIMP) MUDr. František Novák.

  Další informace
 • Dialyzační středisko v Litoměřicích je znovu otevřeno

  Po 24 letech provozu dialyzačního střediska v prostorách Městské nemocnice v Litoměřicích byly středisko i nefrologická ambulance kompletně zrekonstruovány. Rekonstrukce trvala 4,5 měsíce a stála 14,5 milionů korun.

  Další informace
 • Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně

  Výstavu Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně, jejíž vznik podpořila i Skupina B. Braun, je v Národním technickém muzeu k vidění až do 4.3.2018. Výstava seznamuje návštěvníka s historií i současností protetiky, ukazuje možnosti, perspektivy i meze náhrad lidského těla a zachycuje jedinečnost výsledků propojení jednotlivých oborů medicíny, vědy a techniky.

  Další informace
 • Světový den ledvin zvyšuje zájem o dárcovství a transplantace

  Letošní Světový den ledvin podpořilo mnoho známých tváří z oblasti medicíny i sportu. „S mottem Pohybem proti obezitě i onemocnění ledvin jsme vyzvali širokou veřejnost, aby nepodceňovali prevenci a pravidelně testovali své ledviny,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel společnosti B. Braun Avitum. A testovat se můžou sami zájemci také on-line. „V průběhu naší měsíční osvětové kampaně navštívilo bezmála 40 tisíc lidí stránky ledvinova-kalkulacka.cz a zhruba 10 tisíc lidí slovenskou mutaci oblickova-kalkulacka.sk. Zde si může kdokoli a kdekoli spočítat riziko onemocnění ledvin. Osobně do našich dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí přišlo na Světový den ledvin celkem 2230 lidí, přičemž každému čtvrtému doporučili naši lékaři podrobné vyšetření,“ popisuje výsledky osvětové kampaně Martin Kuncek. Lidé měli nejčastěji problém s vysokým krevním tlakem, vyšší hladinou cukru v krvi či měli nález v moči.

  Další informace
Načítání obsahu...

Došlo k chybě. Zkuste to znovu.