Tiskové centrum Skupiny B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Kontakt pro média

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Aktuální novinky

Hledat v novinkách:
Filtr časového intervalu
Hledání
 • Světový den ledvin zvyšuje zájem o dárcovství a transplantace

  Letošní Světový den ledvin podpořilo mnoho známých tváří z oblasti medicíny i sportu. „S mottem Pohybem proti obezitě i onemocnění ledvin jsme vyzvali širokou veřejnost, aby nepodceňovali prevenci a pravidelně testovali své ledviny,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel společnosti B. Braun Avitum. A testovat se můžou sami zájemci také on-line. „V průběhu naší měsíční osvětové kampaně navštívilo bezmála 40 tisíc lidí stránky ledvinova-kalkulacka.cz a zhruba 10 tisíc lidí slovenskou mutaci oblickova-kalkulacka.sk. Zde si může kdokoli a kdekoli spočítat riziko onemocnění ledvin. Osobně do našich dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí přišlo na Světový den ledvin celkem 2230 lidí, přičemž každému čtvrtému doporučili naši lékaři podrobné vyšetření,“ popisuje výsledky osvětové kampaně Martin Kuncek. Lidé měli nejčastěji problém s vysokým krevním tlakem, vyšší hladinou cukru v krvi či měli nález v moči.

  Další informace
 • Nový on-line diagnostický nástroj ledvinová kalkulačka pro lékaře pomůže praktikům správně vyhodnotit stav ledvin

  Vyhodnotit správný čas odeslání pacienta s ledvinovými potížemi k nefrologovi pomůže lékařům nová ledvinová kalkulačka pro odborníky. Ocenit by ji mohli praktici, diabetologové nebo urologové, z jejichž ordinací se zpravidla pacienti do nefrologických poraden a dialyzačních středisek dostávají nejčastěji. „Navštěvovat přímo nefrologické pracoviště je zbytečné příliš brzy, ale nebezpečné příliš pozdě. Náš nástroj má lékařům usnadnit rozhodování, zda mají ještě dále léčit sami nebo zda bude již nejvhodnějším řešením poslat pacienta ke specialistovi,“ říká MUDr. Aleš Hrubý, primář dialyzačního střediska Slavkov U Brna.

  Další informace
 • Ledvinová kalkulačka pro lékaře pomáhá praktikům správně vyhodnotit stav ledvin

  Vyhodnotit správný čas odeslání pacienta s ledvinovými potížemi k nefrologovi pomůže lékařům nová ledvinová kalkulačka pro odborníky. Ocenit by ji mohli praktici, diabetologové nebo urologové, z jejichž ordinací se zpravidla pacienti do nefrologických poraden a dialyzačních středisek dostávají nejčastěji. „Navštěvovat přímo nefrologické pracoviště je zbytečné příliš brzy, ale nebezpečné příliš pozdě. Náš nástroj má lékařům usnadnit rozhodování, zda mají ještě dále léčit sami nebo zda bude již nejvhodnějším řešením poslat pacienta ke specialistovi,“ říká spoluautor kalkulačky primář dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Teplicích MUDr. Petr Hartl.

  Další informace
 • Nový on-line diagnostický nástroj ledvinová kalkulačka pro lékaře pomůže praktikům správně vyhodnotit stav ledvin

  Vyhodnotit správný čas odeslání pacienta s ledvinovými potížemi k nefrologovi pomůže lékařům nová ledvinová kalkulačka pro odborníky. Ocenit by ji mohli praktici, diabetologové nebo urologové, z jejichž ordinací se zpravidla pacienti do nefrologických poraden a dialyzačních středisek dostávají nejčastěji. „Navštěvovat přímo nefrologické pracoviště je zbytečné příliš brzy, ale nebezpečné příliš pozdě. Náš nástroj má lékařům usnadnit rozhodování, zda mají ještě dále léčit sami nebo zda bude již nejvhodnějším řešením poslat pacienta ke specialistovi,“ říká primář dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Teplicích MUDr. Petr Hartl.

  Další informace
 • Obézní lidé mají až sedmkrát vyšší předpoklad k chronickému onemocnění ledvin

  Bílovec, Bohumín, Bruntál, Český Těšín, Ostrava-Vítkovice, Třinec. To jsou města v Moravskoslezském kraji, kam lidé mohou ve čtvrtek 9. března přijít na preventivní vyšetření ledvin. Samotný screening v dialyzačních střediscích B. Braun Avitum trvá jen pár minut a je zcela bezbolestný. „Nejvíce ohroženi jsou lidé nad 50 let, lidé s nadváhou, vysokým krevním tlakem, cukrovkou nebo jsou silní kuřáci“, říká MUDr. Roman Kantor, primář dialyzačních středisek Český Těšín a Třinec. Adresy pracovišť jsou k dispozici na www.svetovydenledvin.cz (také viz níže). Z pohodlí domova si pak může kdokoli spočítat riziko onemocnění ledvin na webu www.ledvinovakalkulacka.cz

  Další informace
Načítání obsahu...

Došlo k chybě. Zkuste to znovu.