Tiskové centrum Skupiny B. Braun

Rychlé vyhledání produktu

Vybrat kategorii nebo podkategorii

Kontakt pro média

Profilový obrázek
Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Skupina B. Braun CZ/SK
V Parku 2335/20
14800 Praha 4
Česká republika

Aktuální novinky

Hledat v novinkách:
Filtr časového intervalu
Hledání
 • Obézní lidé mají až sedmkrát vyšší předpoklad k chronickému onemocnění ledvin

  Bílovec, Bohumín, Bruntál, Český Těšín, Ostrava-Vítkovice, Třinec. To jsou města v Moravskoslezském kraji, kam lidé mohou ve čtvrtek 9. března přijít na preventivní vyšetření ledvin. Samotný screening v dialyzačních střediscích B. Braun Avitum trvá jen pár minut a je zcela bezbolestný. „Nejvíce ohroženi jsou lidé nad 50 let, lidé s nadváhou, vysokým krevním tlakem, cukrovkou nebo jsou silní kuřáci“, říká MUDr. Roman Kantor, primář dialyzačních středisek Český Těšín a Třinec. Adresy pracovišť jsou k dispozici na www.svetovydenledvin.cz (také viz níže). Z pohodlí domova si pak může kdokoli spočítat riziko onemocnění ledvin na webu www.ledvinovakalkulacka.cz

  Další informace
 • Obézní lidé mají až sedmkrát vyšší předpoklad k chronickému onemocnění ledvin

  Tématem 12. světového dne ledvin je obezita jako rizikový faktor pro onemocnění ledvin. Toto civilizační onemocnění je právem označováno za epidemii třetího tisíciletí. Na celém světě žije kolem 600 milionů obézních lidí, v Česku žije lidí s nadváhou nebo obezitou kolem 55 %. Mimo srdeční a cévní choroby je právě obezita rizikovým faktorem ohrožujícím zdraví našich ledvin. Ambasadorem letošního světového dne ledvin pořádaného společností B. Braun Avitum se stala nejúspěšnější česká golfistka Klára Spilková. „Dobrá fyzická kondice nepředstavuje základ jen mé profese, ale zdraví obecně. Nejen sportovci by měli dbát na to, aby si ji udrželi. Obezita totiž nepřichází ze dne na den. Budeme-li trochu myslet na to, co jíme, a občas se hýbat, můžeme jí celkem bez obtíží předejít. Osobně si také nechám ledviny vyšetřit a doporučují všem, aby svému zdraví věnovali pár minut a na prevenci si došli také,“ říká profesionální golfistka Klára Spilková. B. Braun Avitum letos také přichází s novým on-line diagnostickým nástrojem pro lékaře „Ledvinovou kalkulačkou“ pro odborníky.

  Další informace
 • Aesculap Akademie učí studenty 1. LF UK ovládat moderní zdravotnické technologie v praxi

  Studenti medicíny 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy mají tento akademický rok zbrusu novou výuku. Ve spolupráci s Aesculap Akademií se v rámci volitelného předmětu „Moderní technologie a zdravotnické prostředky v praxi“ učí ovládat techniku a nástroje, které je v nemocnicích čekají v praxi. „Za sebou máme první semestr se 17 hodinami výuky. Dosavadní reakce studentů jsou skvělé, chválí si jak obsah, tak způsob výuky. Spolupráci s Aesculap Akademií chceme nadále prohlubovat,“ říká děkan 1. LF UK prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.

  Další informace
 • B. Braun je od ledna dovozcem prémiové značky sportovní výživy Inkospor

  Od ledna 2017 se společnost B. Braun Medical stala dovozcem prémiové sportovní výživy Inkospor. Značka je na českém trhu od roku 2000 a v celoevropském měřítku je označována za 5ti hvězdičkovou sportovní výživu. Společnost ZZM, která budovala distribuční síť i renomé značky v Česku od samotného počátku se s B. Braun Medical dohodla na dlouhodobé spolupráci a pokračuje i nadále jako distributor této značky. „Je to navazující a logický krok po akvizici společnosti Nutrichem® koncernem B. Braun před pěti lety. Již několik let prodáváme na českém trhu produkty enterální výživy Nutricomp® téhož výrobce a nyní navazujeme rozšířením portfolia o sportovní výživu Inkospor® “ řekl k zahájení distribuce manažer divize Hospital Care společnosti B. Braun Medical MUDr. František Vojík.

  Další informace
 • Neuznání pohledávek

  Společnost B. Braun Medical s.r.o. v České republice i na Slovensku v současné době vede obchodní spor se společnostmi CEDES Logistik s.r.o., Truhlářská 1108/3, Nové Město, 110 00 Praha 1, IČ 26420619 a CEDES Logistik SK s.r.o., Kopčianska 10, 851 01 Bratislava, IČ 48249009.

  Další informace
Načítání obsahu...

Došlo k chybě. Zkuste to znovu.